2024. Október 07. hétfő
Az új szilikongyűrű a szem felszínét érintve fokozatosan, meghatározott időközönként bocsátja ki hatóanyagait, így a korábban széles körben használt szemcseppeknél is hatékonyabb eszköz a zöldhályog ellen.

Az Ophthalmology című szaklapban publikált kutatás szerint még mindig komoly probléma, hogy noha a zöldhályog a rendelkezésre álló terápiás módszerek segítségével gyógyítható, sokan még mindig megvakulnak a betegség következtében. Az Egyesült Államokban jelenleg 3 közel millió ember küzd zöldhályoggal. A magas belső szemnyomás miatt fellépő állapot ellen a többség szemcseppekkel védekezik, amelyet naponta egyszer vagy kétszer kell szembe cseppenteni. Ennek következtében a belső nyomás csökken, így az látóideg súlyos károsodása megelőzhető. A problémát az okozza, hogy a kutatások szerint a legtöbb páciens nem adagolja megfelelően a szemcseppet, mivel gyakran – főként az idősek – megfeledkeznek erről, illetve fizikai korlát akadályozza őket, pl. köszvény miatt nehézkes a rendszeres cseppentés. A felmérések szerint a betegek fele már egy évvel a zöldhályog jelentkezését követően abbahagyja az orvos által rendelt szemcseppek használatát, ami látásvesztéshez vezethet.

Az új szilikongyűrű a bimatoprost nevű zöldhályog elleni gyógyszert tartalmazza, és a szem felszínén, a szemhéj alatt kerül elhelyezésre. A gyűrűt hathavonta szakember helyezi fel, a beavatkozás néhány perces, fájdalommentes, nem igényel műtéti beavatkozást. Az első klinikai kutatások a módszer sikerét egyértelműen bizonyítják.


Forrás: Medipress
2016. 05. 16.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés