2024. Május 06. hétfő
Régóta tart a vita arról, hogy valóban a rosszfiúkhoz vonzódnak-e a nők. Számos elmélet látott napvilágot a témában, amelyekhez különféle kutatások is kapcsolódnak.

Az alapgondolat szerint hiába állítja a nők, hogy a kedves, udvarias, jószándékú férfiakat keresik, a valóságban a többség azt a kihívást élvezi, ami a rosszfiúkkal jár. A Broadly című magazinban szó esik egy friss kutatásról, amelynek keretében a férfiak inni és dohányozni kezdtek, ami a jelek szerint vonzóbb partnerekké tette őket rövidtávon. Bár a „rosszaság” nem feltétlenül az elszívott cigaretták számától függ, létezik más kutatás is a témában. Az egyikben ezek közül a résztvevőknek egy fiktív karakternek, Susannak kellett segíteniük abban, hogy három férfi közül kiválassza azt, akivel randizni fog. A döntés a fiktív karakterek válaszaitól függött a feltett kérdésekre. Az egyik férfikarakter kedves, érzelmes, melegszívű és udvarias volt, a másik „igazi férfiként” definiálta magát és pokrócként viselkedett, míg a harmadik figura egyszerűen semleges válaszokat adott.

Hiába hiszik sokan, hogy az igazi, vad, izgalmas férfiként definiált karakter volt a legnépszerűbb a résztvevők körében, ez tévedés: a legtöbben a jólelkű, szelíd, udvarias partnerjelöltet választották. Nem csak a fiktív karakternek, Susannak, de maguknak is – derült ki. Egy másik kutatásban a résztvevők társkereső hirdetéseket pontoztak, és kiderült, hogy azokat a férfiakat tartották vonzónak a nők, akik altruista személyiségjegyeket villantottak meg, pl. ételosztásnál önkénteskedtek. Egy harmadik kutatásból az is kiderült, hogy a leginkább vonzónak azokat a férfiakat tartotta a nők túlnyomó többsége, akik kedvesen, udvariasan viselkedtek a leírtak szerint, míg az agresszió és az arrogancia a megvetett tulajdonságok közé tartozik.

Ezzel együtt persze előfordul, hogy mégis csak a rossz fiúk kerülnek nyertes pozícióba: szinte mindegyik kutatás megemlíti, hogy a nárcisztikus karakter – aki arrogáns, erőszakos és szívesen kihasznál másokat – kezdetben meglehetősen vonzó a nők többsége számára. Ez azért van, mert ez a típus sok energiát fektet abba, hogy milyen mások benyomása vele kapcsolatban, illetve magabiztosnak, erősnek, bátornak és különlegesnek tűnik. Hosszútávon azonban ennek a típusnak nem sok babér terem, mivel a partnerek többsége nem tűri az elnyomást és a kihasználást, és a nárcisztikus karakter maga sem képes hosszútávú, komoly kapcsolatban működni.


Forrás: Medipress
2016. 05. 30.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés