2024. Április 20. szombat
Heves kritikák kereszttüzébe került az a washingtoni nő, aki azt állítja, hogy az internetes zaklatás miatt kialakult poszttraumás stressz-betegsége (PTSD) ugyanolyan súlyos, mint a háborús veteránoké.

Melody Hensley-nél 16 hónappal ezelőtt diagnosztizálták a betegséget, miután nyílt feminista és ateista véleményei miatt saját bevallása szerint internetes zaklatás áldozatává vált. Számos háborús veteránt és családjaikat is érzékenyen érintették azok a kijelentései, hogy a twitteres zaklatók miatt kialakult PTSD-je ugyanolyan súlyos, mint az aktív háborús szolgálatot teljesített katonák mentális szenvedése. Hensley kisasszony azt állította, hogy nyílt ateista és feminista kijelentései miatt sok ellenséget szerzett az interneten, egy férfi pedig két éven keresztül valóságos gyűlöletkampányt indított ellene, mely során tweetjeit rendszeresen megjelentette a Storify weboldalon. Más kritikusai YouTube videókba másolták be a bejegyzéseit, amelyek lekicsinylően mutatták be a betegségét. A nő azt állítja, hogy egy körülbelül 400 zaklatóból álló internetes csoport ténykedése vezetett betegségének diagnosztizálásához.

Hensley kisasszony twitteres oldalán részletesen leírja poszttraumás stressz-betegségének történetét. Többek között arról is írt, hogy a diagnózist követően hat hónapig ágyban kellett feküdnie, és olyan súlyosan érintette az internetes gyűlölethadjárat, hogy kíséret nélkül nem merte elhagyni az otthonát. A napokban megjelent bejegyzéseiben több ellene felhozott vádat is elhárított azt írva, hogy nem önmagát diagnosztizálta, hanem egy jó nevű pszichiáter állapította meg nála a betegséget. Hangsúlyozta, hogy tiszteli a hadsereget, és nem áll szándékában kicsinyíteni a veteránok PTSD-jének súlyosságát. „Én mindenkit megértek, aki poszttraumás stressz-betegségben szenved, és csupán azt szeretném, ha minél többen ráébrednének, hogy a betegség nem csak a katonákat sújtja” – írta az egyik bejegyzésében.


Forrás: Medipress
2014. 04. 26.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés