2024. Május 06. hétfő
Számos tényező befolyásolja a túlsúly kialakulását: az anyai dohányzás a terhesség során éppúgy növelheti a kockázatot, mint az, ha a gyerek soha nem reggelizik, illetve nincs fix időpont, amikor este nyugovóra térne – derül ki a Kaliforniai Egyetem friss kutatásából.

A szakemberek szerint mindhárom tényező fontos szerepet játszik a gyerekkori túlsúly kialakulásában. A Pediatrics című szaklapban publikált anyag az első olyan kutatás, amely a gyerek testtömeg-indexének függvényében vizsgálja az anya és a gyerek életmódját a gyerek életének első tíz évében. Megállapítják továbbá, hogy a gyerekkori elhízás következtében a gyerek mentális egészsége is romlik, ami aztán a serdülőkorra és a felnőttkorra is kihat. Ez a fajta pszichoszociális rosszullét negatív énképben, általános elégedetlenségben és magasabb kockázatvállalásban materializálódik, ami a későbbiekben túlzásba vitt alkoholfogyasztáshoz és dohányzáshoz vezet.

Rákgyógyítás és tudomány - mi minden lehetséges ma?

„Régóta tudjuk, hogy a túlsúlyos anyák gyermekei nagyobb valószínűséggel lesznek maguk is túlsúlyosak, ami környezeti hatásokra és genetikai tényezőkre egyaránt visszavezethető. Az azonban viszonylag új tudás, hogy az előbbi ilyen mértékben fontos tényező” – mondja a kutatást vezető Yvonne Kelly professzor. A kutatás a Millenium Cohort Stud néven futó felmérésre épül, amelynek során 19224 családot vizsgáltak 2000 szeptembere és 2002 januárja között.


Forrás: Medipress
2016. 11. 19.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés