2025. Január 25. szombat
Az Egyesült Államokban fejlesztett oltás a daganat individuális genetikai hibáit használja ki.

A daganatok elleni harcban régóta próbálják segítségül hívni az immunrendszert, melynek egyik példáját jelentik az antitest típusú gyógyszerek. Most a Science oldalain bemutatott tanulmány hasonló módszert segítségül hívva három betegen demonstrálja, hogy az immunrendszer tanítható is a daganatsejtek elleni harcra. A St. Louis-ban és Oklahomában székelő fejlesztő csoportok szerint az eredmény egy szignifikáns lépést jelent abban, hogy széles körben elérhető legyen a személyre szabott vakcina.

A bőr rosszindulatú festéksejtes daganatai (malignus melanóma) UV-terhelés hatására jönnek létre, ugyanis a sugarak ezernyi ponton, véletlenszerűen károsítják a DNS-t. A megváltozott genetika azonban a fehérjemintázatot is átalakítja, ami új antigének megjelenését vonja maga után. Ezen új antigéneket pedig az immunrendszer képes lehet felismerni. Dr. Gerald Linette munkatársai egy számítógépes algoritmust dolgoztak ki, ami a daganat fehérjemintázata alapján eldönti, hogy melyik a legmegfelelőbb antigén, melynek támadásától a legtöbb eredmény várható.

A vizsgálat jelenleg a személyre szabott készítmények biztonságának kérdésére irányul, azonban a kezdeti eredmények biztatónak tűnnek. A melanóma kezelésének másik módszere szintén antitesttel operál (ipilimumab), azonban a kötődéssel csupán az immunrendszer nem specifikus aktiválását lehet elérni.


Forrás: Medipress
2015. 04. 17.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés