2024. Április 28. vasárnap
Egy agykutató professzor szerint hagyni kellene, hogy az alkalmazottak akkor dolgozzanak, amikor szeretnének. Vincent Walsh, a University College London munkatársa azt mondja: az emberiség csak nemrég óta lett az éjszakai alvás kizárólagos megszállottja.

Walsh professzor úgy véli, hogy a feletteseknek hagyniuk kellene, hogy a kezük alá dolgozók pihenjenek munka közben, mert ez lényegesen növelné a termelékenységet, illetve a kreativitást. Sőt, azt is hozzátette, hogy az embereknek érdemes lenne saját maguknak meghatározni a munkaidőt, s akkor kezdeni a műszakot, amikor jólesik. A Cheltenham Tudományos Fesztiválon tartott beszámolóban elhangzott, hogy mára csaknem teljesen feledésbe merültek a délutáni szieszta előnyei, s kizárólagos pozíciót vívott ki az éjszakai pihenés. „A legjobb, ha hagyjuk az agyat kikapcsolni. Én például minden délután alszom egy keveset. Csak az ipari forradalom óta lett a mániánk, hogy éjszakára zsúfoljuk be az összes alvást ahelyett, hogy egyszer-kétszer nap közben is lehunynánk a szemünket” – magyarázta a tudós, akinek számításai szerint 30-90 perces szieszta ideális.

Ha azt akarjuk, hogy az emberek kreatívabbak legyenek, kevésbé kell hajtanunk őket. A cégeknek lehetővé kellene tenniük a délutáni szunyókálást, valamint megszabadulni az érkezés és a távozás idejének rögzítésétől. Hadd jöjjenek és menjenek, amikor akarnak. Amennyiben éjszaka akarnak dolgozni, tegyük nekik lehetővé – összegezte Walsh.


Forrás: Medipress
2014. 06. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés