Táplálékunk nagy része szintetikusan előállított, többszörösen feldolgozott élelmiszerekből áll. Még a friss zöldségeket is többnyire sütjük, főzzük, pároljuk. A párolással, sütéssel, főzéssel és a nagyipari feldolgozással az élelmiszerekben található vitaminok nagyrészt elpusztulnak, tönkremennek. Mondhatnánk úgy is, hogy jobbára „halott" ételeket fogyasztunk, így nem remélhetjük, hogy épp ezek az ételek töltenek fel bennünket energiával.
-------------------------------------a cikk lentebb folytatódik------------------------------------------
Legyen lapos a hasa!
A legtöbb ember a hasára hízik, és gyakran egy sikeres fogyókúra után sem tűnnek el a hasi zsírpárnák, az úszógumik.
Itt egy jó kis haslaposító koktél! Megnézem >>
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az immunrendszernek vitaminokra, nyomelemekre van szüksége ahhoz, hogy tökéletesen működjön, s ezeket a leghatékonyabban az élő táplálékokból vehetjük magunkhoz. Ez azt jelenti, hogy a zöldségeket, gyümölcsöket feldolgozás nélkül, lehetőleg frissen szedve kell fogyasztani, addig, amíg a vitaminok, nyomelemek a legfrissebben találhatók meg bennük.
Nem árt beszerezni a (némi utánjárással) már Magyarországon is kapható biotermesztésű élelmiszereket, de ha ez nem megoldható, akkor a piacon a kistermelőktől vásároljunk, vagy hámozzuk meg a zöldségeket, gyümölcsöket. A nyers zöldségek, gyümölcsök tiszták és könnyűek, így táplálják, tisztítják a szervezetet. Ezzel szemben a vörös húsok, a sajtok, valamint a cukrozott és félkész élelmiszerek nehezek, eltorlaszolják és öregítik a sejteket.
Pár éve kiemelt figyelmet kapott a búzafű, mely a nyomelemek és enzimek tucatjait, a vitaminok és ásványi anyagok szinte teljes skáláját tartalmazza, beleértve a tizenhárom leglényegesebbet is. A friss zöldbúzafű legfontosabb elemei az enzimek, melyek az étrendbe iktatva meghosszabbítják a test saját enzimeinek életét. A növényben lévő klorofill segít a vérszegénységen, növeli a vörösvérsejtek számát, ami a sejtek tökéletesebb oxigénellátását, táplálását eredményezi. Ideális eszköze lehet a búzafű a tisztítókúráknak, ugyanis serkenti és regenerálja a májat, amely a mérgek kiválasztásának fő szerve.
Krónikus betegségek sorának (egyebek között a ráknak) lehetnek elindítói az idő előtti öregedés okozói, a szervezetben jelen lévő szabad gyökök, amelyek különböző környezeti ártalmak (stressz, helytelen étrend, dohányzás, szmog stb.) hatására jönnek létre. A szabad gyökök megkötésében, semlegesítésében az antioxidánsok játszanak kulcsszerepet, így tökéletesítik az egészséget, meghosszabbítják az életet. A friss búzafű valóságos tárháza az antioxidánsoknak is.
A búzafűben lévő tápanyagok leginkább a belőle készített léből hasznosulnak. A legjobb, ha saját termesztésű búzafüvet használunk fel erre a célra, mely a lakásban is nevelhető. Kapható a bioboltokban friss, vágott búzafű is, amelyből búzafűpréssel (illetve, bár kevésbé hatékonyan, húsdarálóval) passzírozhatjuk ki az értékes levet. Ha nem áll módunkban berendezkedni a termesztésre, kapható a gyógyszertárakban is búzafűlé, amelyet igen kíméletes eljárással dolgoznak fel, így a tápanyagok jelentős része sértetlenül megmarad.
A tökéletes, erős immunrendszer nemcsak a betegségektől véd bennünket, hanem a már meglévő betegségeket is sikerrel küzdi le. Kevés élelmiszer tartalmaz annyi aktív, élő összetevőt, mint a búzafű. Segítségével megsokszorozódik életerőnk, mozgékonyabbak, energikusabbak leszünk.
A búzafűlevet a nap során kis mennyiségekben, lassan, kanalanként kortyolgatva kell fogyasztani. Ha valaki erősítő kúrát szeretne tartani, akkor kb. 1 decilitert osszon be a nap során, a gyógyító diétához pedig naponta 3-4 alkalommal 0,25-0,5 decilitert kell elfogyasztani. Mindig frissen préselve fogyasszuk!
Nem mindenki kedveli a búzafű ízét, de ez csak megszokás kérdése, emellett pedig készíthetünk olyan „élő" koktélokat, melyek nemcsak ízletesebbé, hanem még egészségesebbé teszik a búzafüvet. Eleinte okozhat panaszokat (pl. hasmenés), ilyenkor ne hagyjuk abba a kúrát, szervezetünk hamar megszokja az új táplálékot, csökkentsük, majd fokozatosan emeljük az adagot.
"Koktélok" búzafűlével: