A nem diétázó idős nők számára legalább napi egy óra testmozgás szükséges ahhoz, hogy jó formában maradjanak. Azoknak, akik pedig túlsúllyal küzdenek, még ennél is több a napi kötelező mozgásmennyiség.
A Harvard Egyetem kutatói a Journal of the American Medical Association hasábjain jelentették meg eredményeiket, amelyekből az is kiderült, hogy ha nem is cél a karcsú alak idős korban, akkor is érdemes a testmozgást rendszeressé tenni, mert számos betegség kialakulásának kockázata is csökkenthető.
A kutatók több mint 34 ezer középkorú nő életmódját és testsúly-gyarapodását követték 13 éven keresztül. A résztvevők többsége nem fogyókúrázott a kutatási időszak alatt, átlagos testsúly-gyarapodásuk pedig 2,72 kg volt. Azok, akik egészséges súlyúak voltak – 25-ös vagy annál alacsonyabb testtömegindexűek – és a vizsgálat ideje alatt nem gyarapodott a súlyuk, naponta legalább egy órányi közepesen erős testmozgást végeztek. A felmérésben résztvevő hölgyeknek ez mindössze 13%-ára volt igaz.
A már a kezdetekkor is túlsúlyos nők hiába végeztek hasonló mennyiségű mozgást naponta, ez nem volt már elegendő ahhoz, hogy ne hízzanak tovább.
Ezek az eredmények megmagyarázzák, miért fordul elő az, hogy étrendjükre figyelő, rendszeresen testmozgást végző nők is küzdenek a lassan, de biztosan megjelenő plusz kilók jelenségével. Ugyanakkor megerősíti azt a korábbi kutatási eredményt, amely 2002-ben született és röviden azt foglalta magában: minden felnőttnek szükséges volna napi 60 percnyi testmozgást végeznie.
A kutatók egyúttal azt is hangsúlyozták, a testmozgás önmagában nem elég, hiszen a megfelelő étrendet is szem előtt kell tartani, mivel idősebb korban a plusz kilókat sokkal nehezebben tudjuk leadni.