2024. November 18. hétfő
Amikor megjelentek a különféle potencianövelő gyógyszerek a piacon, számos pár abban reménykedett, hogy ennek köszönhetően nem csak a szexuális életük fog fellendülni, de párkapcsolatuk is minőségi javulást fog mutatni. Szakemberek azonban nemrégiben arra hívták fel a figyelmet, hogy ezek nem csodaszerek, és sok férfi számára nem hozták meg a várva várt csodát.

A kutatók negyven klinikai kísérlet adatait nézték át, melyek impotenciával küzdő férfiak bevonásával készültek, hogy megnézzék, mennyiben változtatta meg életüket a potencianövelő gyógyszerek szedése. Valamennyien olyan orvosságot szedtek, melyek a vérerek ellazítása révén segítették elő az erekciót. A tabletta szedése előtt a kísérletben résztvevő férfiak arról számoltak be, hogy életminőségük és párkapcsolatuk viszonylag jó volt, ám a szexuális problémák miatt akadtak viták. A férfiak közül többeknél mutattak ki depressziót és rossz közérzetet.

A kutatási eredmények azt mutatták, hogy noha a legtöbb férfi esetében a gyógyszerek növelték az elégedettség érzésüket és önbizalmukat, az egész életminőségükre, valamint a párkapcsolatukra mindez nem volt pozitív hatással. A Journal of Sexual Medicine című lapban megjelent tanulmány mindebből azt a következtetést vonja le, hogy szexuális problémák esetében nem elég a fizikai akadályt elhárítani, emellett lelki, pszichológiai segítségnyújtásra is szükség van.

„Butaság lenne azt hinni, hogy az erekciós problémák megszüntetése egyből megoldja a párkapcsolati problémákat. A boldogság ennél összetettebb dolog, aminek az erekció megléte csak az egyik összetevője, ám emellett a párnak további terápiára is szüksége lehet” – fejtette ki véleményét dr. Andrew Kramer, a Maryland Egyetem Orvosi Központjának urológusa. Az erekciós problémák többségében a hatvan év körülieket érintik, ám a férfiak negyven százalékánál már negyven éves koruk körül jelentkeznek gondok. A háttérben állhatnak fizikai okok, például a cukorbetegségből következő idegkárosodások, vagy a prosztatarák-műtét következményei, ám a dohányzás, a magas koleszterinszint, vagy a magas vérnyomás is okozhat problémákat, emellett az antidepresszánsok és a vérnyomáscsökkentők is negatívan hathatnak a szexuális teljesítőképességre.

Dr. Arun Gosh, a Spire Liverpool kórház szakembere szerint az is gyakran okoz gondot, hogy sok férfi a negyvenes évei körül hasra egyre jobban hízik, ami a tesztoszteronszint csökkenését is okozhatja, az pedig libidócsökkenést eredményezhet. A tanulmány szerint a megoldás tehát minden esetben az, ha az erekciós problémák kezelése mellett a férfiak pszichológia segítséget is kapnak, hiszen legtöbbjük számára az a legnagyobb probléma, hogy ha egyszer már csődöt mondtak az ágyban, onnantól kezdve folyton ezen szorongnak, a szorongás pedig igen rossz hatással van a szexuális teljesítőképességükre.


Forrás: Medipress
2013. 12. 04.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -