A bőr leégését elsődlegesen az UVB okozza, míg az UVB és az UVA egyaránt hozzájárul a bőr öregedéséhez és a bőrrák kialakulásához. Az FDA eddigi előírásai szerint a gyártóknak csupán azt kellett vizsgálniuk, hogy termékeik mennyire hatásosak a leégést okozó UVB-sugárzás ellen. Az új szabályozás viszont előírja a fényvédő készítmények hatékonyságának a vizsgálatát az UVA ellen is, amely áthatol az üvegen, és a ráncokért, valamint a bőrrákért felelős.
Azok a termékek, amelyek egyaránt védenek az UVA- és az UVB-sugárzás ellen, „széles spektrumú” minősítést kapnak. A készítmények hatékonyságát egységesen, négycsillagos rendszerben értékelik, amelyet jelenleg is alkalmaz némely gyártó az UVA elleni védelem hatékonyságának feltüntetésére.
Szabványosítják az UVB-sugárzás elleni védelem hatékonyságát tükröző faktorszámot is. A bőrrák kockázatát csak a 15-ös vagy magasabb faktorszámú fényvédő készítmények csökkentik, az FDA ugyanakkor 50-ben kívánja maximálni a faktorszámot, ugyanis némely gyártó 100-as vagy még magasabb faktorszámmal is forgalmaz terméket.
Az új szabályozás szerint azon naptejek címkéjén, amelyek nem védenek egyaránt az UVA és az UVB ellen, vagy a fényvédő faktor értéke 15-nél alacsonyabb, fel kell tüntetni, hogy a termék csupán a leégés ellen óv.