2024. November 26. kedd
Hetvennégy, tradicionális gyógynövényalapú gyógyszerekkel kereskedő internetes portált tett tiltólistára a kínai élelmiszer- és gyógyszerügyi hatóság. Az oldalakon vérnyomásproblémákra, cukorbetegségre és daganatos betegségekre kínáltak orvosságot az üzemeltetők – olvasható az IT web oldalán.

A melaminbotrányból okulva, és a kínai élelmiszerexport renoméját javítandó, a helyi hatóságok nagyobb figyelmet szentelnek az élelmiszer és egészségügyi készítmények ellenőrzésére. A most tiltólistára került internetes oldalak egy nagyobb ellenőrző akció keretében buktak le. Ezek olyan hamis, gyógynövényalapú medicinákkal kereskedtek, melyek tradicionális egészségügyi készítményeknek számítanak Ázsiában.

hamis gyógyszer

A honlapok elsősorban a kínai vásárlóközönséget célozták meg, de hitelességük javításához nyugati orvosok és gyógyszercégek ajánlásait tüntették fel. A hatóságok az ellenőrzés során csak tíz olyan portált találtak, ami rendelkezett a megfelelő jogosultságokkal és engedélyekkel.

A gyógynövényalapú gyógyszerek gyártása és forgalmazása rendkívül nagy üzlet Kínában. A cégeknek évente közel 17 milliárd dollár bevétele van a belföldi kereskedelemből, míg a tengerentúli értékesítésből származó bevételek megközelítik az egymilliárd dollárt. A WHO véleménye szerint a hagyományos kínai orvosságok széles körben használtak Ázsiában, de már a nyugati ember érdeklődését is felkeltették, így ezeken a piacokon is egyre több keleti készítménnyel lehet találkozni.


2009. 03. 02.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -