A társaság a sikeresen zárult Szívriadó program tapasztalatait felhasználva indítja útjára a RizikóRiadó elnevezésű akciót, hogy ráirányítsa a figyelmet a magas vérnyomás kockázataira, a korai felismerés és a felvilágosítás fontosságára, valamint azért, hogy támogassa a beteg, az orvos és a nővér együttműködését a betegség eredményes gondozása érdekében.
A magas vérnyomásban szenvedők betegségről való ismeretei hiányosak és felszínesek és nincsenek tudatában veszélyeztetettségüknek. A szervezők előző programban szerzett tapasztalata szerint a háziorvosok és más egészségügyi dolgozók szerepe a betegek egészségnevelésében igen jelentős, ezért egységes szemléletformálásuk a program fontos része – hangsúlyozta Forster Tamás professzor, a Magyar Kardiológusok Társaságának elnöke a sajtótájékoztatón.
A RizikóRiadó program egységes „gondozási és felvilágosító csomaggal” kívánja segíteni a páciensekkel végzett napi munkát. A csomag kérdőívet, gondozási naplót, tájékoztató füzetet, továbbá egy magas vérnyomással kapcsolatos felvilágosító filmet tartalmaz. A programban részt vevő egészségügyi dolgozók számára februárban és márciusban hat különböző helyszínen - Pécsen, Budapesten, Szegeden, Tapolcán, Hévízen és Debrecenben - továbbképzéseket tartanak.
A Magyar Kardiológusok Társasága meghirdeti az Év Esélynövelője Díjat. A díjra a magas vérnyomással kezelt betegek jelölhetik azt a nővért vagy asszisztenst, akitől kiemelkedő segítséget kaptak magas vérnyomásuk gondozása során. Az Év Esélynövelője pedig az lehet, aki a legnagyobb segítséget nyújtja a betegek gondozása terén. A díj pénzjutalommal jár.