A mélyalvás nagyon fontos az emlékezet karbantartásához, ám a középkorba lépve sokaknál egyre csökken az alvás minősége, ami a szakemberek szerint idővel memóriaromláshoz vezethet. Dr. Phyllis Zee, a Northwestern Egyetem neurológus professzora munkatársaival annak kívánt utána járni, milyen innovatív, gyógyszermentes módon lehet segíteni ezen a helyzeten, ezért tizenhárom hatvan évnél idősebb személyt vizsgáltak két éjszakán át. Az alanyokat egy éjszakán át akusztikus stimulációval, egy éjszakán át pedig álstimulációval ingerelték, utóbbi hasonló volt az akusztikushoz, de a résztvevők semmilyen zajt nem hallottak alvás közben.
Agyfiatalító elmediéta, meglepő és tanulságos> > >
Mindkét alkalommal este és reggel is memóriatesztet végeztettek velük, és azt tapasztalták, hogy az akusztikus stimuláció hatására háromszor nagyobb javulás mutatkozott az eredményeikben.
Korábbi vizsgálatok már kimutatták, hogy az akusztikus stimuláció alvás közben a fiatalok emlékezetét képes javítani, ám a mostani kutatás szerint mindez idősebbeknél is működik, ráadásul jelen esetben egy új módszert alkalmaztak a szakemberek, amely során az egyének agyhullámaihoz igazították az ingereket, ami így a résztvevőknél a lassú hullámú alvás közben megnövelte a hullámok mértékét.
500 állati jó póló, amitől leesik az álla >>>
A szakemberek még további vizsgálatokra készülnek, és abban bíznak, hogy ha bebizonyosodik a módszer hatékonysága, bárki – elsősorban az, aki memóriapanaszokkal küzd – a saját otthonában is alkalmazhatja azt, és így javíthatja saját emlékezetét.