Azt állítják, hogy az emberi agy összetettségét soha nem lehet mesterségesen leutánozni. Minden idegsejtünk és szinapszisunk ellenére azonban ez a robot egyszerűen verhetetlen ebben a játékban. Az emberi leleményességet, kreativitást és előrelátást figyelembe véve azt gondolhatnánk, hogy az ember van előnyben a géppel szemben. A Tokiói Egyetem Ishikawa Oku Laboratóriumában kifejlesztett robotot azonban gyors látása teszi legyőzhetetlenné. A gép tulajdonképpen csal, mert ellenfele ujjmozdulatait figyeli, a másodperc töredéke alatt kielemzi, majd ez alapján hozza meg döntését. Amint azt mindenki tudja, ez a kő-papír-olló játék szabályainak csúnya megszegése, mert a játék legfontosabb szabálya az, hogy az ellenfeleknek egyszerre kell végezniük a mozdulatot.
A robot azonban olyan gyorsan elemez, hogy az gyakorlatilag észrevehetetlen.A kutatók beszámolója szerint az emberi ujjak mozdulatát a gép gyors látásával egy ezredmásodperc alatt felismeri. A következő ezredmásodpercben meghozza döntését, és már meg is mutatja a győztes kéztartást. Ha tehát néhány év múlva azt tapasztaljuk, hogy minden próbálkozásunk ellenére ellenfelünk legyőz a játékban, nézzünk bele alaposan a szemébe.
A robot kifejlesztői azonban nem feltételezik azt, hogy a technológia felgyorsítja a gépek elkerülhetetlen lázadását. Valójában azt remélik, hogy az emberek és a robotok hatékonyabb együttműködését segíti majd elő. „Ez a technológia is jó példa arra, hogy lehetőség van az együttműködés néhány ezredmásodpercen belül történő szabályozására” – állítják a japán szakemberek.