2025. Január 19. vasárnap
A McMaster Egyetem kutatói meghatározták azt az öt legfontosabb témát, melyekről az egészségügyi személyzetnek feltétlenül beszélnie kell a kórházban fekvő haldokló betegekkel és családtagjaikkal.

A Canadian Medical Association Journal szakfolyóiratban közzétett tanulmány szerint a halálos betegek és családtagjaik szerint a következő kérdéseket kell elsősorban megbeszélni:

A kívánt ellátás halálos betegség esetén

Páciens értékek

A betegség prognózisa

Félelmek vagy aggodalmak

Az ellátással kapcsolatos további kérdések

A kutatók azonban idős betegek és családtagjaik megkérdezésével arra az eredményre jutottak, hogy ezeket a témákat a valóságban ritkán beszélik meg, és hatalmas szakadék tátong a betegek elvárásai és a között az ellátás között, amelyben ténylegesen részesülnek.„Eredményeink arra lehet felhasználni, hogy meg lehessen határozni a palliatív kommunikáció javításában fontos alkalmakat és döntéshozást a kórházakban” – mondta a tanulmány vezető szerzője, Dr. John You.

A jelenleg érvényes irányelvek tizenegy fő elemet sorolnak fel, amelyeket az egészségügyi szakembereknek meg kell beszélniük a haldokló betegekkel és családtagjaikkal. Ezek az irányelvek azonban főként a szakértők véleményén, nem pedig a betegek és a rokonok visszajelzésein alapulnak. A kutatócsoport ezért 233 súlyosan beteg, kórházi ellátásban részesülő idős embert és 205 családtagot kérdezett meg a palliatív ellátásra vonatkozó tizenegy javasolt irányelv jelentőségéről. A páciensek arról számoltak be, hogy a tizenegy kulcselem közül átlagosan mindössze 1,4-ről beszéltek az egészségügyi szakemberekkel a kórházi felvételt követő néhány napban. Minél több témakörről beszélgettek azonban egy beteggel, annál nagyobb elégedettségről számolt be ő és a családtagjai a kapott ellátásra vonatkozóan, és annál közelebb álltak egymáshoz az ellátás elvárt és előírt célkitűzései.


Forrás: Medipress
2014. 11. 06.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés