Elhízással foglalkozó kanadai kutatók szerint az alvás mennyisége meghatározó a testsúlyunk szempontjából. Kutatásuk szerint azok, akik általában túl keveset (5-6 órát), vagy éppen túl sokat (9-10 órát) aludtak, a hat éves vizsgálati időszakban több súlyfelesleget szedtek magukra, mint azok, akik betartották az ideális alvásmennyiségnek számító 7-8 órát.
A quebeci Laval Egyetemen végzett kutatás során az is kiderült, hogy nem mindegy, több vagy kevesebb idő jut a pihenésre, a keveset alvók ugyanis többet híztak: átlagosan 1,98 kg-mal többet, mint a rendesen alvók, míg a többet alvóknál ez 1,58 kg volt. A vizsgálatban olyan felnőttek vettek részt, akiknek családjában legalább egy szülő és egy gyermek elhízottnak számított.
A miértekre a kutatók által közölt tanulmány nem tud határozott választ adni. Az egyik szerző, Angelo Tremblay állítása szerint azt feltételezik, hogy az alvásmegvonás felborítja a hormonháztartást, amitől megváltozik az étvágy, a túl kevés alvás pedig növeli az éhségérzetért felelős hormon termelődését, és csökkenti a jóllakottság érzetéért felelős vegyület kiválasztását.
A túl sokat alvók esetében néhány kutató úgy véli, hogy ezek az emberek valójában rossz alvók, és azért maradnak tovább ágyban, mert rosszabb az alvásminőségük. A most közölt eredmények egybevágnak néhány nemrégiben készült tudományos írással, melyek szintén feltételezik az alvásidő és a testtömeg-index összefüggését.
Nézze meg az egészségpláza termékeit!