Az Oklahomai Egyetem tudóscsoportja ásatások során barlangok talajából ásott ki székletmaradványokat, illetve múmiák beleiben található mintákat gyűjtött össze. A New Scientist című lap szerint kiderült, hogy az előkerült maradványok bakteriális DNS-e nagyon eltér a mai emberétől, és sokkal inkább hasonlítanak az emberszabású majmokéhoz.
![elhízás, antibiotikum elhízás, antibiotikum](https://vital.hu/files/images/i_elhizas-antibiotikumok.jpg)
„Tényleg másnak tűnnek” – erősítette meg Cecil Lewis, az egyetem munkatársa. – Az én elméletem szerint a klóros víz és az antibiotikumok alapvetően átalakították az ember baktériumflóráját. Nagyon fontos lenne felfedni az említett gyógyszerek és az elhízás kapcsolatát.”
Ha az elmélet helytálló, az elhízás elleni küzdelem egyik módszere lehetne azoknak a baktériumtörzseknek az „újratelepítése”, amelyek az antibiotikumok felfedezése előtt természetes módon fordultak elő az emésztőrendszerünkben. A forrás lehet például a múmiák testében talált széklet. Lewis szerint „még korai lenne kijelenteni, hogy jó ötlet újra benépesíteni a régi baktériumokkal a beleinket. Viszont az elképzelés mindenképp figyelmet és további munkát érdemel.”