2024. November 29. péntek
Botox használatával nem csak a ráncokat lehet eltüntetni, de az éjszakai fogcsikorgatás is megelőzhető lehet, derült ki egy amerikai kutatás eredményeiből.

Az emberek körülbelül 15 százalékát érintheti az éjszakai fogcsikorgatás, habár sokan közülük nincsenek is tisztában vele, amíg esetleg a partnerük nem szól nekik. Az éjszakai fogcsikorgatás súlyosan károsíthatja a fogzománcot, és sok esetben fejfást, állkapocs-érzékenységet okoz. Sokan használnak fogvédő gumit alvás közben, hogy meggátolják a fogcsikorgatást, ami ugyan megvédi a fogzománcot a sérüléstől, de magát a cselekvést egyáltalán nem szünteti meg.

Botox, fogcsikorgatás

Dr. William Ondo, a Texasi Egyetem houstoni Egészségtudományi Intézetének neurológus professzora és munkatársai olyan személyeket vizsgáltak, akik alvás közben rendszeresen csikorgatták a fogukat. A 23 vizsgált alany egyik részének (13 fő) Botox-injekciót adtak be, míg a többiek (10 fő) placebót kapott. A kísérlet során kiderült, hogy azok, akik Botoxot kaptak, sokkal nagyobb arányban hagyták abba a fogcsikorgatást, mint azok, akiknek placebót adtak be, mondta Ondo.

A Botox-injekció hatóanyaga a botulinum toxin nevű vegyület, amely valójában a Clostridium botulinumbaktérium által termelt fehérje. A szer képes blokkolni az izmokat mozgató idegjeleket, ezáltal ellazítja az izmokat. Ezt a hatást használják ki a ránctalanító kezelések során.

A botoxot még nem fogadta el az Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyezési Hivatal (FDA), mint az éjszakai fogcsikorgatás megelőzésére használatos szert, de Ondo saját bevallása szerint már csaknem 20 éve alkalmazza az éjszakai fogcsikorgatás kezelésére. Ugyanakkor az eredmények igazolásához további vizsgálatokra lesz szükség.

A kutatás részleteit az Amerikai Neurológiai Akadémia éves konferenciáján ismertették.


Forrás: Medipress
2012. 05. 03.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -