Magyarországon félmillióra becsülik a COPD-ben szenvedő betegek számát, akiknek mindössze 20%-át diagnosztizálták. A többi beteg, akik egyelőre nincsenek betegségük tudatában, fokozatos légzőszervi romlást tapasztalnak, amelyet folyamatos zihálás, légszomj, sípoló vagy nehézlégzés, gyakori, meg nem szűnő köhögés, valamint fáradékonyság kísér. Sajnos a betegek gyakran addig halogatják az orvoshoz fordulást, hogy mire felismerik a COPD-t, addigra a tüdőfunkciójuk 50%-a már elvesztett. Ezért, mint a legtöbb betegség esetében itt is meghatározó fontosságú a korai felismerés illetve megfelelő fenntartó terápiás kezelés, amellyel csökkenthető a betegség progressziója és élhetőbb, hosszabb élet biztosítható a beteg számára.
A COPD jelentős fizikai és érzelmi hatással van a betegekre. Nagyon fontos, hogy az egészségügyi szakemberek, háziorvosok mellett a betegek is odafigyeljenek a korai COPD-re utaló jelekre, ezzel csökkentve a tüdőben keletkező károkat. Ez különösen igaz azokra, akik családi öröklődés, dohányzás, vagy munkahelyi környezet miatt fokozottan kitettek a COPD veszélyeinek. A COPD jelenleg nem gyógyítható, de kezelhető betegedés, amellyel együtt lehet élni. Kezelésére ma már létezik olyan az OEP által is támogatott terápia, amely már a betegség kezdeti stádiumától sokkal jelentősebb életminőség- és légzésfunkció-javulást eredményez, mint a korábbi terápiák. A készítmény alkalmazása rendkívül egyszerű: egy speciális inhalátor segítségével finom permet formájában adagolható, így a betegnek csupán természetesen kell lélegeznie ahhoz, hogy a gyógyszer közvetlenül a tüdőbe jusson.
A COPD világszerte egyre nagyobb kihívást jelent a társadalom számára, ma már kétszer annyian haláloznak el ebben, mint a cukorbetegségben. A WHO előrejelzései szerint 2030-ra a COPD lesz a harmadik vezető halálok a világon.