2024. November 19. kedd
Egy kutatás szerint a felfrissítő vízsugárral együtt kórokozó baktériumok milliói kerülnek ki a zuhanyrózsából, amit emiatt érdemes gyakran cserélni.

Kilenc amerikai nagyvárosban vették górcső alá magánházak, lakások, nyilvános fürdők zuhanyrózsáit Norman Pace, a Colorado-i Egyetem munkatársa és kollégái.

zuhanyrózsa, Mycobacterium avium

Méréseik során az esetek 20 százalékában szignifikánsan magasnak találták a Mycobacterium avium nevű baktérium előfordulását. A tüdőgyulladást okozó baktérium nyálkás réteget, azaz biofilmet képez a zuhanyrózsa belsejében, ahonnan a kilövellő vízsugár segítségével a levegőbe kerül. Innen pedig belélegzéssel jut az emberi szervezetbe.

Mivel a elsősorban legyengült immunrendszer – daganatos betegség, kemoterápia, autoimmun betegség, HIV fertőzés – mellett okoz fertőzést, Pace az érintetteknek a zuhanyrózsa rendszeres cseréjét javasolja. Ez azért indokolt, mert annak alapos tisztítása szinte lehetetlen a sok bemélyedés, illetve kiszögellés miatt. Ráadásul a Mycobaktériumok ellenállnak még a hypónak is.

Aki megfogadja Pace tanácsát, és új zuhanyrózsát szerez be, az válasszon tiszta fém bevonatút, mert azon kevésbé telepszenek meg a kórokozók, mint a műanyagon.


Forrás: Medipress
2009. 10. 18.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -