Az elmúlt években a véradások hazai szervezéséért felelős Magyar Vöröskereszt az egyetemeken és főiskolákon szólította meg a potenciális véradókat. A koronavírus-járvány miatt azonban idén az Országos Felsőoktatási Véradóversenyek és a Hallgatói Véradások helyett az online térben megvalósuló kampánnyal hívják fel a fiatalság figyelmét arra, hogy a véradásokra nagyobb szükség van, mint valaha!
2020. október 20. és 2021. május 31. között főként a közösségi média csatornákon, bejegyzések, Instagram-filterek és további tartalmak segítségével próbálják minél több emberrel megismertetni a véradást, amiről minden fontos információ megtalálható a www.messzirejuthat.hu központi oldalon.
A cél az, hogy a felületen található véradási helyszínkereső segítségével minél több fiatal keresse meg a hozzá legközelebb eső véradást és önként menjen el vért adni. A véradásokhoz időszakosan különböző kihívások és nyereményjátékok is kapcsolódnak majd.
Vért egyébként bárki adhat, aki egészségesnek érzi magát és betöltötte a tizennyolcadik életévét. A véradásokért felelős két szervezet, az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt hangsúlyozzák, hogy vérre az előttünk álló téli hónapokban is nagy szükség lesz. Kiemelték azt is, hogy a már korábban életbeléptetett különleges biztonsági intézkedéseknek köszönhetően, a véradások a járványhelyzet alatt is biztonságosak.