2025. Január 06. hétfő
Egy nemrégiben a BMJ című folyóiratban közölt kutatásból kiderül, hogy a továbbtanulás csökkenti a szívbetegség kifejlődésének a kockázatát. Az eredmények megerősítik azt az elképzelést, hogy minél több időt tölt az ember az oktatási rendszerben, annál alacsonyabb a koszorúérbetegség kialakulásának az esélye.

Az összefüggés jobb megértésének érdekében az University College London, az University of Lausanne és az University of Oxford együttműködésében született meg a tanulmány, mely szerette volna kideríteni, hogy a továbbtanulás kockázati tényezőnek számít-e koszorúérbetegség kialakulásában.

Ez történik, ha nem iszunk eleget>>>

A kutatás során 543733, főként európai férfi és nő adataiból nyert 162 tanulmányokkal összefüggő genetikai variánst elemeztek, az úgy nevezett mendeli randomizáció technikával. Az eredmények szerint 3,6 továbbtanulással töltött extra idő, mely egy a Bsc-diploma megszerzéséhez elegendő, 33%-kal csökkenti a koszorúérbetegség kialakulásának kockázatát. A felsőoktatásban eltöltött idő felé való genetikai prediszpozíció is összefüggésbe hozható a dohányzás ritkább előfordulásával, az alacsonyabb testtömegindexszel (BMI) és a kedvezőbb laborértékekkel. A kutatók szerint az előző két megállapítással magyarázni lehet a továbbtanulás és a koszorúérbetegség kockázatának csökkenése közti kapcsolatot.


Forrás: Medipress
2017. 09. 15.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés