2024. November 20. szerda
Az evolúciót kutató szakemberek szerint az emberi faj túlélésének kulcsa évezredeken keresztül az volt, hogy nem vártak a tökéletes társ színre lépésére, hanem családot alapítottak az első adandó alkalommal. A várakozó álláspont ugyanis annak veszélyével jár, hogy soha nem születik utódunk.

A primitív embernek két lehetősége volt a történelem során: utódot nemzett azzal a partnerrel, aki erre hajlandónak bizonyult, vagy várt egy későbbi alkalomra, hátha erősebb, vonzóbb, sikeresebb társat talál. Ha az utóbbi opciót választotta, benne volt a pakliban, hogy lemaradt a gyermekvállalásról – mondja Chris Adami, a Michigan State University mikrobiológus professzora.

A szakember és csapata különféle digitális organizmusok kockázatvállaláshoz fűződő viszonyát vizsgálta generációk ezrein keresztül egy számítógépes modell segítségével. A digitális organizmusokat úgy programozták, hogy hasonló döntéseket hozzanak, mint a természetes organizmusok, például az emberek.

Kiderült, hogy minél kisebb egy közösség, evolúciós szempontból annál szerencsésebb, ha korán családot alapít a tagja. Minél nagyobb azonban egy csoport, annál kisebb a valószínűsége annak, hogy a tagja az első adandó alkalommal párt választ és gyereket vállal: ez megmagyarázza azt is, hogy a kis falvak lakói miért házasodnak korán, míg a nagyvárosi fiatalok a harmincas, negyvenes éveik elején is nem ritkán egyedülállóak még.


Forrás: Medipress
2015. 02. 16.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -