2025. Január 18. szombat
Több mint 380 ezer ember bevonásával készült el az a DNS-tanulmány, amely döbbenetes titokra hívja fel a figyelmet: génjeink állítólag meghatározzák, hogy mikor veszítjük el a szüzességünket.

A családdal való viszony, a kortársak nyomása és a személyiségtípus mind meghatározza, hogy a tinédzserek sokáig szüzek maradnak-e, vagy éppen korán kezdenek szexuális életet élni. Most kiderült, hogy nem csak ezek a külső körülmények, de a gének is jelentősen befolyásolják az absztinencia időtartamát. A Cambridge-i Egyetem friss kutatása megállapította, hogy míg az 1880-as években átlagosan 18 éves korban váltak szexuálisan éretté a fiatalok, az 1980-as évekre ez az arány már 12,5 éves korra csökkent. „Az egyéni különbségeket nagyjából 25 százalékban a genetika határozza meg, ami egy meglehetősen jelentős hatásnak számít. Ez dönti el, hogy mikor érkezik el a pubertás ideje, ahogyan azt is, hogy milyen arányban mer kockázatot vállalni az ember” – mondja a kutatást vezető Ken Ong.

Nehezen koncentrál? Nézze meg, milyen egyszerűen lehet fejleszteni a koncentrációs készséget!

A szakember szerint az, hogy ma korábban érnek a gyerekek, számos tényezőnek tudható be: a bőséges és változatos táplálkozásnak köszönhetően ma nem csak korábban érnek, de fizikailag is nagyobbra nőnek az emberek, ráadásul a táplálkozás során a hormonháztartásra jelentős hatást kifejtő összetevőkkel is találkozunk. Ong és csapata több mint 125 ezer résztvevő genetikai állományát tanulmányozta, és 38 génvariánsban fedezte fel az összefüggést az első szex időpontjával. Ezek egy része nem csak a pubertást és a szüzesség elvesztését befolyásolta, de azt is, hogy hány évesen válnak szülővé először ezek az emberek.


Forrás: Medipress
2016. 04. 29.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés