2024. Október 08. kedd
A szójában fellelhető izoflavonok és peptidek gátolják azoknak a mikrobiális patogéneknek a növekedését, amelyek bizonyos ételek által terjesztett betegségeket okozhatnak – derül ki a University of Guelph friss kutatásából.

A különféle szójabab-kivonatok egy ideje nagy népszerűségnek örvendenek, egyre többen fogyasztanak ilyen alapú főzőolajat, sajtot, jégkrémet, margarint, konzervet és pékárut. “Az izoflavonok és peptidek az élelmiszeripar számára megváltást hozhatnak, hiszen jelenleg szintetikus adalékanyagok vannak használatban, amelyek az élelmiszert a a mikrobiális fertőzésekről megvédik” – vélekedik Suresh Neethirajan, a BioNano Laboratory vezetője.

A Biochemistry and Biophysics Reports című szaklapban publikált anyag szerint korábban olyan mértékben használt az élelmiszeripar antimikrobiális szereket, hogy egyes baktériumfajok teljese ellenállóvá váltak, ezét ezek ma már nem igazán nevezhetők hatékonynak” – mondja Neethirajan. A peptidek és az izoflavonok ebben az esetben is ígéretes alternatívának tűnnek. A peptidek fehérjék, de hormonként is funkcionálhatnak, míg a az izoflavonok hormonként működnek, és sejtszinten számos biológiai aktivitásért felelnek. A szója peptidek és izoflavonok természetesek, környezetbarátok és semmilyen toxikus anyagot nem tartalmaznak, így a szakemberek bíznak antimikrobilis funkcióik kiterjesztésében és széles körű használatában.


Forrás: Medipress
2016. 05. 03.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés