2025. Január 07. kedd
Mi, emberek két lábon járunk. Noha ez kétségkívül igaz, a valóság ennél azért komplexebb. A séta során az egész testünk mozog, összességében véve elmondhatjuk, a lábak és a kezek összehangolt mozgásáról van szó. A szakemberek idegsejtek különféle csoportjait azonosították a gerincvelőben, amelyek a mozgás koordinálását segítik járás közben.

A Baseli Egyetem munkatársai szerint a gerincvelő idegsejtjei (neuronjai) és agyunk összehangolt koordinációjának köszönhető az, hogy két lábon képes járni az ember. Ez az a komplex folyamat, amely biztosítja a tartást, a ritmust és a mozgást járás során, és amely voltaképpen – ha különböző mértékben is, de – egész testünket átmozgatja. Noha az ember az evolúció során négy lábról már évezredekkel ezelőtt kettőre emelkedett, még mindig mind a négy végtagunk aktívan közreműködik abban, hogy haladni tudunk – mondja a kutatást vezető Ludwig Ruder. Ez az oka annak, hogy minél gyorsabban haladunk, annál intenzívebben mozog a kezünk is a lábunk mellett: futáskor például a helyes futótechnika jegyében a kezeink is mozognak.

Ennyiszer érné körbe a földet az évente elhasznált PET palackok száma  

A szakemberek szerint a gerincvelőben található neuronok szubpopulációinak vizsgálata a mozgás tanulmányozásával segíthet abban, hogy a későbbiekben a mozgásukban korlátozott páciensek szakszerűbb kezelést kapjanak.

Állatbolondoknak itt a legjobb karácsonyi ajándék Amerikából    


Forrás: Medipress
2016. 11. 23.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés