Fókuszban: Covid védekezés
Ma már egyre több vizsgálat elemzi a long-COVID jelenséget, ami a koronavírus fertőzés után hónapokkal, évekkel fellépő tünetek, betegségek kialakulására vonatkozik. Az már közismert, hogy a COVID hosszú távon is leginkább légzőrendszeri és szív-érrendszeri panaszokat okozhat, bár valójában bármilyen szervrendszert érinthet. Dr. Ferenczy Péter, a KardioKözpont kardiológusa most azokra a kardiológiai tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyeket ajánlatos kivizsgáltatni.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A koronavírus (COVID-19) elleni küzdelemben előtérbe került az ózon, mégpedig a hatékony fertőtlenítő tulajdonsága és látszólag egyszerű alkalmazhatósága miatt. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mennyire biztonságos a használata, tehet e kárt az egészségünkben, a környezetünkben, hogyan tudjuk a kedvező tulajdonságait magunk mellé állítani a védekezésben.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Újabb és újabb vírus hullámról szólnak a híradások. Egyesek már kezdenek belefásulni, míg mások egyre jobban pánikolnak. Utóbbiak vannak egyre többen. Mivel a félelem jelentős mentális stresszt jelent, gyengíti az immunrendszert. Ezért nem a pánik a megoldás, hanem a tudatos életmód.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN