„Az elmúlt évek megfigyelései szerint a psoriasisos emberek hajlamosabbak egészségtelen életmódot folytatni. Gyakoribb náluk a túlsúly és a cukorbetegség előfordulása, nagyobb a dohányzás és az alkoholfogyasztás, és magasabb a koleszterin-szintjük” – nyilatkozta Dr. Robert Kirsner, a University of Miami Miller School of Medicine Dermatológia Tanszékének vezetője.
Ez történik, ha nem iszunk eleget>>>
Ezek a faktorok, mint ahogy a psoriasis is, megnövelik a kardiovaszkuláris betegségek előfordulási kockázatát, mint például a szívroham és a stroke, és ezeknél a betegeknél sajnos alacsonyabb az orvosi kezelések eredményessége is. Jelen tanulmányban 8800 pikkelysömörös beteg és közel 88000 psoriasisban nem szenvedő vizsgálati alany vett részt. Az eredmények azt mutatták, hogy a súlyos psoriasisos betegeknél kétszer olyan magas volt a halandóság a 4 éves vizsgálati perióduson belül.
Haslaposító kúra gyógynövényekkel - csodásan egyszerű>>>
Számos elmélet létezik annak magyarázatára, milyen összefüggés lehet a psoriasis és a korai halandóság között. Az egyik ilyen teória szerint a pikkelysömörös betegek szervezetében lévő gyulladásos folyamatok károsítják az érfalakat, mely további kardiovaszkuláris kórképek kialakulásához vezet. Míg egy másik elmélet szerint a psoriasisos emberek a szociális megbélyegzésből kifolyólag hajlamosabbak depresszióra, és nehezebben boldogulnak a mindennapi életben. Mindezek tükrében Robert Kirsner szerint a psoriasisos páciensek általános fizikai állapotának felmérésére nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a jövőben, hogy a rizikófaktorok, mint például: túlsúly, dohányzás, alkoholfogyasztás és magas koleszterinszint, csökkentésével elkerülhető legyen a súlyos kardiovaszkuláris kórképek kialakulása.