2025. Január 13. hétfő
A Parkinson-kór lassan progrediáló, degeneratív idegrendszeri betegség. Három fő tünet jellemzi, nyugalmi remegés, izomremegés és meglassultság. A mozgásbeli tüneteket idővel pszichés elváltozások, depresszió, fájdalom és alvászavar is követheti.

A világon körülbelül 7-10 millió embert érint, mely szám várhatóan további drasztikus növekedést fog mutatni az átlagéletkor emelkedésével. Jelenleg nincs még rá gyógymód, és az 1960-as években bevezetett levodopa nevű szer óta nem is történt a gyógyszervilágban jelentős előrelépés a betegséggel kapcsolatosan. A Parkinson kórban eddig használt készítmények és ezzel kapcsolatos kutatások mindez idáig a tüneti kezelésre irányultak, de egy új gyógyszer, mely eredetileg a 2-es típusú cukorbetegség kezelésére lett kifejlesztve, talán az első lehet, mely képes lehet lelassítani a Parkinson-kórra jellemző folyamatos tüneti romlást.

Ezt a terápiát minden daganatos betegnek ismernie kell!> > > 

Ez a készítmény tulajdonképpen már évek óta létezik, mígnem 2012-ben a jelenlegi kutatás vezetője, Dr. Patrik Brundin, a Van Andel Kutatóintézet Idegtudományok Központjának igazgatója ismerte fel benne a potenciált. Bár a 2-es típusú cukorbetegség és a Parkinson-kór két látszólag teljesen különböző betegség, napjainkban egyre több arra utaló jel mutatkozik, hogy molekuláris szinten mégis van némi hasonlóság köztük, és hogy merőben hasonlóan reagálnak az inzulinérzékenység növelésére kifejlesztett gyógyszerekre. Ilyen szer például az MSDC-0160. Ez a szer ugyanis az agysejtek mitokondriumának szabályozásában játszik nagy szerepet, képes helyreállítani a sejtek tápanyagot energiává átalakító képességét. Következésképpen a sejtek képesek lesznek a potenciálisan hibás fehérjék helyreállítására, csökkentve az idegsejtek gyulladásos állapotát, így lelassítva azok pusztulásának ütemét.

A legegészségesebb csokoládé Peruból, istenien finom!> > > 

Az MSDC-0160 további nagy előnye, hogy a cukorbetegségben történő alkalmazása révén már klinikai vizsgálatok nélkül is nagyon sokat tudunk az emberi szervezetben való viselkedéséről és mellékhatásairól. Patrik Brundin már türelmetlenül várja a klinikai tesztelések eredményeit és nagy reményeket fűz a gyógyszer mihamarabbi alkalmazásához.


Forrás: Medipress
2016. 12. 15.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés