A kutatást vezető dr. Silvia Martin ezzel kapcsolatban a következőképp nyilatkozott: „Kizárólag a 26 éves és annál idősebb korosztály körében figyeltünk meg növekedést a fogyasztásban, és azt is csak a legalizálást követően.”
A Columbia University Mailman Közegészségügyi Iskoláján dolgozó szakember azt is hozzáfűzte, hogy a törvények a várakozásoknak megfelelően működnek, és mostanáig semmiféle nem kívánatos mellékhatást nem gyakoroltak a fiatalokra. A bevezetéskor sokan, szakemberek és laikusok egyaránt, kifejezésre juttatták abbéli aggályaikat, hogy az orvosi célú legalizáció elősegítheti a szer kikapcsolódás során történő alkalmazását is mind a fiatalok, mind a felnőttek körében, ez azonban nem következett be.
Ezért jó szappanal hajat mosni>>>
A University of Colorado Pszichiátriai Intézetének adjunktusa, dr. Joseph Sakai szerint azonban valójában igen nehéz megállapítani a marihuána legalizálásával kapcsolatos törvények hatásait, ugyanis lehet, hogy a törvény hatályos, de több külső tényező is befolyásolhatja tényleges alkalmazását, mint például bizonyos szövetségi szabályozások. Jó példa erre Colorado, ahol a marihuánát ugyan 2000-ben legalizálták, a kereskedelmi orvosi marihuánát terjesztő üzletág azonban egészen 2009-ig igen kicsi volt, és csak ekkor, közel tíz évvel a legalizálás után kezdett el növekedésnek indulni.