A szúnyogok már a városban vannak, a nap a játszótéren is éget
Hatékony megoldás a viszketés és a bőrpír kezeléséreÁltalános, hogy a családok a kora nyári, hétvégi kirándulás után, hosszú, városi játszótéren töltött időt követően tapasztalják, hogy a gyerekek érzékeny bőrét, arcát, nyakát, már megkapta az első erősebb nap. Örül kicsi és nagy, hogy végre a szabadban és jó melegben mozoghat vagy pihenhet. Bármilyen hihetetlen, de már „elfelejtettük”, hogy krémezni, védekezni kell, nem csak a vízparton, hanem bárhol a szabadban. A nyaraláson pedig az első enyhe napégést gondos fényvédelem ellenére sem mindig sikerül megúszni. Íme a legfontosabb tanácsok a napégés elkerülésére, és a nyári kötelező szúnyogcsípések kellemetlen viszketésének enyhítésére.
A napégés a bőr idő előtti öregedését okozza és a bőrrák kialakulásának kockázatát növeli, így tegyünk meg mindent, hogy megelőzzük.
Aranyszabály, nyáron a média minden nap ismétli, hogy délelőtt 11 és délután 15 óra között ne tartózkodjunk napon. Aki teheti, tartsa be ezt a szabályt és máris sokat tett a napégés elkerülése érdekében. Fontos, hogy ne csak a nyaraláson és a vízparton, hanem kiránduláson, sőt, hosszabb városi nyaralás, de akár csak hosszabb városi séta alkalmával is használjunk a bőrtípusunknak megfelelő fényvédő krémet. Kenjünk be arcunk, nyakunk, fedetlen karunk.
Csak kevesen tudják és még kevesebben tartják azt a fontos szabályt, hogy a fényvédő készítményeket már a napozás, szabadban tartózkodás előtt fél órával tanácsos használni, így fejtik ki legjobban a hatásukat. Mielőtt elindulunk, érdemes a készülődés, rutin részévé tenni a naptejezést. A gyerekeket mindig 50 faktoros krémmel kenjük be és ne feledkezzünk meg ennek időközönkénti megismétlésével sem. A nyár közepére lebarnulunk, a krémezést ez után is, ugyanúgy szükséges folytatni, hiszen csak így védekezhetünk a nap káros sugarai ellen.
Napfürdőzés után mindig használjunk napozás utáni krémeket, arra az esetre, ha mégis leégnénk recept nélkül kapható készítmények állnak rendelkezésünkre. Figyeljünk az enyhe bőrpírra is, amely nem biztos, hogy viszket, fáj, de érdemes tudni, hogy károsítja a bőrt. Segítsük a bőrsejtek regenerálódását és enyhítsük a napégés tüneteit.
A helyi kezelés szinte azonnal nyugtatja a bőrt és csillapítja a fájdalmat. Többféle vény nélkül kapható készítmény közül válogathatunk.
AllistilEP gél: gyógyszer a napégés tüneteinek enyhítésére>>
Vízparti nyaralóhelyeken ha rendszeresen végeznek szúnyogirtást, akkor is találkozni fogunk az apró vérszívókkal. Gyerekek gyakran mondják: engem szeretnek a szúnyogok, jó sok csípésem van anyu, nagyon viszket. Gyakran felnőttek sem tudják megállni a szúnyogcsípések elvakarását. Ezzel nagyobb bajt okozhatunk, mivel kezünkről kórokozókat juttathatunk a parányi sebbe, ami miatt felülfertőzés, gyulladás alakul ki, nehezebben gyógyul és akár csúnya heget is hagy maga után. A nyaralásra vigyünk magunkkal szúnyogriasztót és válasszunk olyan krémet, gélt is, ami enyhíti a csípések okozta viszketést. A csípés helyét lemosva, az esetleges benne maradt fullánkot eltávolítva (a kullancsot is nyomkodás nélkül, egy rántással kihúzva) kenjük be a bőrnyugtató készítménnyel.
AllistilEP gél: gyógyszer a rovarcsípések tüneteinek enyhítésére>>
AllistilEP gél: gyógyszer a viszketés enyhítésére
Az AllistilEP gél hatóanyaga az antihisztaminoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. Az AllistilEP gél a különböző bőrreakciókat (pl. bőrkiütések, csalánkiütés, rovarcsípés, napégés és felületes égési sérülés) kísérő viszketés enyhítésére alkalmazható. Az AllistilEP a viszketést a szervezetben az allergiás reakciók során felszabaduló hisztamin hatásának gátlásával szünteti meg. A gél a bőrbe történő felszívódását követően gyorsan, akár néhány perc alatt csillapítja a viszketést és a bőrirritációt. Az AllistilEP gél ezen kívül helyi érzéstelenítő hatással is rendelkezik.
Hogyan kell alkalmazni az AllistilEP gélt? >>
A kockázatokról és a mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Szponzorált tartalom