2025. Január 16. csütörtök
Komoly árat fizethetnek a sikeres karrierért azok a nők, akik túl sokat dolgoznak: növekszik esetükben ugyanis a végzetes betegségek, többek között pl. a szívbetegségek és a rák kockázata.

A 60 órás, illetve annál több munkahét három évtized viszonylatában már jelentősen növeli – gyakorlatilag megháromszorozza – a diabétesz, a rák, a szívbetegség és a reuma kockázatát – állítják az Ohio-i Állami Egyetem munkatársai. A dolgok akkor fordulnak rosszra, amikor 40 óránál több időt töltenek a nők munkával, a lényeges különbség pedig 50 óránál kezdődik. „Különösen azok a nők számítanak veszélyeztetettnek, akik több szerepben is igyekszenek megállni a helyüket, és ennek eredményeként akár a súlyos betegség és fogyatékosság is megjelenhet életükben” – mondja a kutatást vezető Allard Dembe.

A Journal of Occupational and Environmental Medicine című szaklapban publikált kutatás szerint a fő problémát az jelenti, hogy a nők 20-as, 30-as és 40-es éveikben nem gondolnak arra, hogy a túl sok munka a későbbiekben negatív hatással lesz életminőségükre. A 7500 embert vizsgáló kutatás szerint a túl sokat dolgozó férfiak lényegesen jobban vészelik át a túlmunkát, ami javarészt annak köszönhető, hogy nekik nem kell otthon, plusz egy munkakörben is helyt vállalniuk, hanem a feleségük végzi el a házimunkát helyettük is. A szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy érdemes volna mindenképpen 40 órás munkahétben gondolkozni, a hosszútávú egészség érdekében.


Forrás: Medipress
2016. 06. 24.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés