2025. Január 26. vasárnap
A megfázás kezelésére már nagyanyáinknak is kiváló módszereik voltak. Vegyítsük ezeket a modern kor apró vívmányaival, így a megfázás átlagosan 1 hete 3-4 napra rövidül, és tünetmentesebben telik.

1. Öltözködés. A megfázást nem a hideg levegő okozza, hanem a hideg hatására hirtelen legyöngült immunrendszer védekező-képtelensége a kórokozókkal szemben. Ezért fontos, hogy melegen öltözzön, valamint ügyeljen arra, hogy a lába is meleg és száraz legyen.

2./ Gyakori kézmosás. Csakúgy, mint a koronavírus, a nátha is cseppfertőzés útján terjed, ezért ne fogjon kezet már fertőzött egyénnel. Mosson gyakran kezet, hiszen a tömegközlekedési eszközökön is könnyedén összeszedheti a kórokozókat, amik a kéz közvetítésével kerülnek a szervezetbe.

Nátha ellen

3./ Gyógyteák. A meghűlés ellen, gyógynövényekből készült gyógyteákat még a gyerekek is szevesen fogyasztják, különösen, ha egy kis mézzel ízesítjük. Figyelmükbe ajánljuk a Gyógyfű magas minőségű gyógyteáit. A hársfavirág, a bodzavirág, a kakukkfű és a gyömbérgyökér sokoldalú terápiás hatása segíti a tünetek csillapítását. Korlátozás nélkül fogyasztható élvezeti teaként is, mellékhatások nélkül.

Hársvirág

A népgyógyászatban hagyományosan mint hurutoldót köptetőt alkalmazzák. A légutakban előmozdítja a váladék kiürülését. Más gyógynövényekkel együtt is hatásos. Kellemes íze miatt élvezeti teaként is szívesen fogyasztják.

Hársvirág a Gyógyfűtől >>

Bodzavirág

A bodzavirág az európai népi gyógyászatnak évszázadok óta része, elsősorban izzasztóként, illetve láz és meghűlés esetén alkalmazzák.A bodzavirágból készített teát forrón fogyasztják, lehetőleg mézzel édesítve, de hidegen is iható, mivel kitűnően oltja a szomjúságot, így naponta többször folyadékpótlás ra is javasolt a fogyasztása.

Bodzavirág a Gyógyfű Kft-től>>

 

4./ C-vitamin. Számos tanulmány igazolja, hogy a C-vitaminnak megelőző hatása van. Prevenció céljából elég napi 100 mg C-vitaminnal kiegészíteni az étkezést, ha pedig már itt a betegség, akkor emelje a napi dózist 200 mg-ra!

5./ Gyógyhatású készítmények. A patikákban számos, különböző hatóanyag-kombinációkat tartalmazó, hatékony szer kapható. Ezekről a gyógyszertárban részletes tájékoztatást adnak. Használja őket bátran, lerövidítik a lábadozás idejét.

6./ Forró gőz, infralámpa. Ősi gyógymód, de még ma is az egyik leghatékonyabb: a helyi meleg alkalmazása. Erre szolgál az inhalálás és az annál sokkal egyszerűbben kivitelezhető "lámpázás", vagyis az infralámpa használata. Az infrasugarak behatolnak a mélyebb területekre, mint pl. az orr melléküregeibe, és azokat felmelegítve segítik elő a gyógyulást, illetve akadályozzák meg a súlyosabb tünetek kialakulását.

7./ Gyakori szellőztetés. A betegség miatt megsokszorozódik a vírusok száma a légtérben, s ezeket az ismételt, de a hidegben egyszerre csak néhány percig tartó levegőztetéssel távolíthatja el a legjobban.


8./ Orrcseppek használata. Az orrdugulás ellen vény nélkül kaphatók orrcseppek, a megfelelőt annak ára, illetve alkalmazásának kényelmessége alapján érdemes kiválasztani. Ne feledje, hogy gyerekek sok esetben nem kaphatják a felnőttek részére rendelkezésre álló szereket!

9. Köhögés kezelése. Nem minden esetben van szükség arra, hogy a köhögést csillapítsuk. A köhögés olyan hasznos inger, mely eltávolítja a köpetet a hörgőkből és a légcsőből. A köpet ürülését gyorsítják a köptetők, elfolyósítják a tapadós nyákot, ez pedig produktívvá teszi a köhögést. A száraz köhögés csak akkor szorul csillapításra, ha lehetetlenné teszi a beteg pihenését, de ha hosszabban fennáll a jelenség, fel kell keresni a háziorvost.

 

Szponzorált tartalom


Szerző: Nagy Tünde
2020. 12. 04.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés