Amint arról a kutatást vezető Angie LeRoy, a houstoni Rice Egyetem pszichológus hallgatója beszámolt, az Egyesült Államokban évente többmillióan hiányoznak a munkahelyükről megfázás miatt, és mindez nagy terhet ró az ország gazdaságára, ezért sem mindegy, ki mennyi idő alatt vészeli át a betegséget.
A depresszió rejtett veszélyei > > >
A vizsgálat során a szakemberek 159 önkéntest fertőztek meg egy orrcsepp segítségével a nátha vírusával, az alanyok mind 18 és 55 év közöttiek voltak, és egyikük sem volt házas. Valamennyien kitöltöttek egy pszichológia kérdőívet a lelkiállapotukkal kapcsolatban miközben öt napra egy szállodai szobába zárták őket karanténba. Az alanyok háromnegyede kapta el a betegséget, és ez nem függött attól, hogy ki volt magányos, ki nem, amikor viszont azt nézték a kutatók, hogy kinél mennyire súlyosak voltak a megfázásos tünetek, már komoly befolyása volt annak, hogy az illető mennyire érezte magát egyedül, illetve mennyire érezte úgy, hogy elszigetelődött a környezetétől.
Szappanos hajmosás: a haj életre kel > > >
LeRoy szerint a fentiek fényében fontos lenne, hogy az emberek ápolják a kapcsolataikat és dolgozzanak rajtuk, ennek ugyanis többek között az a pozitív hozadéka is meglesz, hogy a betegségeket könnyebben át fogják vészelni és kevesebb kellemetlen tünettel kell megküzdeniük. A vizsgálat további részleteiről a Health Psychology című lapban olvashatnak az érdeklődők.