Még azok is javíthatnak az egészségi állapotukon, akik a hetedik iksz betöltéséig semennyit se mozogtak – mondják a szerzők. Sanjay Sharma, a St. George’s University Hospitals kardiológusa szerint már a könnyed mozgás is felére csökkenti az átlagos 50-esek és 60-asok szívroham-kockázatát. „Nagyon lényeges eredményeket kaptunk, amelyek alapján a rendszeres mozgás lelassíthatja az öregedés folyamatát” – fogalmazott. „Nem kerülhetjük el teljesen a korosodást, viszont igenis késleltethetjük. Hetvenes fejjel fiatalosabbak lehetünk, és boldogan élhetünk kilencvenvalahány évesen is. A mozgás 3-7 plusz évet ad a várható élettartamhoz. Antidepresszáns hatású, javítja a kognitív működést, és most már azt is sikerült bebizonyítani, hogy feltartóztathatja a demenciát” – taglalta Dr. Sharma.
A szakember úgy véli, hogy mindenkinek legalább 20-25 percet kellene gyalogolnia vagy lassan kocognia naponta.„A szívbetegeknek nem szabad futniuk, de addig fokozhatják a tempót, amíg még érhetően tudnak beszélni” – tette hozzá.
A kutatást a német Saar-vidéki Egyetem munkatársai végezték, s arra is rávilágítottak, hogy a állóképesség javítására irányuló és az intenzív edzés egészségesebb a súlyzózásnál