2025. Január 12. vasárnap
Bár a legtöbb ember egészségtelennek tartja a városi életformát, a városiasodás tendenciája a mai napig tart. Mégis főként a fejlődő országokban jelent ez nagy problémát, például a dél-afrikai Johannesburgban, ahol a város képtelen lépést tartani a vidékről beáramló lakosok számával.

A Dél-afrikai Köztársaság legnagyobb területű és legnépesebb városa, Johannesburg komoly közegészségügyi problémákkal küzd. A közösségi kórház vagyis a Hospital Hill tanulmánya szerint az életkörülmények nem sokat változtak 1988 óta: a város képtelen lépést tartani a beáramló népességgel, nincs mindenhol kiépített ivóvíz rendszer, a kormány nem támogatja eléggé a lakosságot, ami miatt a szolgáltatások, de még a házak színvonala sem megfelelő. Angela Mathee, a kutatás vezetője és csapata ezért felmérték a lakosság mentális egészségi állapotát, az akut betegségek előfordulását és  megvizsgálták az egészségügyi feltételeket.

Az eredményekből kiderült, hogy a város bizonyos két területén a lakosság olyan szegény, hogy élelemre sincs mindig pénzük, és segélyekből élnek. Gyakori volt, hogy az egy háztartásban élők közül senkinek sem volt munkája vagy minimálbérből élnek. Az ilyen körülmények érthetően az egészségügyi statisztikákat is rendkívül lerontották, gyakoriak a krónikus betegségek és az HIV-is a közösségben. Ezenkívül a bűnözés, különösen a késes támadások száma is igen magas. -Ahogy Afrikában általában, itt is azt láthatjuk, hogy az urbanizáció mértéke nagyon magas. Az emberek rohamos ütemben költöznek a városba, ami túl gyors a vezetőknek arra, hogy képesek legyenek a lakóknak a megfelelő lakhatást és szolgáltatásokat biztosítani. Ezért él olyan sok ember az informális településeken - összegezte az eredményeket a kutató.


Forrás: Medipress
2012. 09. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés