2025. Január 14. kedd
A munkahelyi hangulat nagyban befolyásolja az ember produktivitását, ám szinte elképzelhetetlen olyan feladatkör, ami ne járna több-kevesebb stresszel. Akár a főnöke vagy a munkatársai miatt telik be a pohár, akár egy határidős munka miatt feszített a tempó, a feszültséget bizony kezelni szükséges, hiszen ez nemcsak a teljesítményét, de az egészségét is veszélyezteti. Németh Vivien, az Életmód Orvosi Központ mozgásterapeutája szerint rendszeres edzéssel nemcsak a munkahelyi stressz csökkenthető, de a produktivitása is fokozható!

Csökkentse stressz szintjét és fokozza teljesítményét mozgással!

Napjainkban a legtöbb ember ülőmunkát végez, és a munkaidő letelte után sem szán időt a testmozgásra. Pedig rendszeres edzés által amellett, hogy boldogabbá és kiegyensúlyozottabbá válunk a felszabaduló endorfin miatt, tanulmányok kimutatták, hogy ezáltal hatékonyabb munkavégzésre is vagyunk képesek. Ráadásul a stressztűrésünk is fokozódik, így nem lesz olyan nagy befolyással ránk az irodában jelenlévő esetleges feszültség. „Testedzés hatására az agy vérellátásának fokozódása miatt javul annak oxigén-ellátottsága, melynek eredményeként javul a memória, valamint az információfeldolgozás gyorsasága. Emellett fokozódik a koncentráció-képesség, a munka iránti elkötelezettség, a stressztűrő képesség, egyszóval a munkahelyi teljesítmény is kedvező átalakuláson megy keresztül- nem hiába mondják, hogy ép testben, ép lélek, ami természetesen nagy befolyást gyakorol a produktivitásra. Ráadásul rendszeres mozgás hatására javul a helyzetmegoldó képesség, valamint a test pozitív átalakulása miatt nő az önbizalom, a testi elégedettség, amely tovább fokozza a munkahelyi sikereket”- mondja Németh Vivien, az Életmód Orvosi Központ mozgásterapeutája.

Fontos azonban, hogy a mozgás ezen hatása csakis akkor érvényesül, ha az illető rendszeresen sportol, és hetente minimum háromszor kb. 40-60 percet szán rá. Hogy munkaidő előtt vagy után áll neki, az mindegy, sőt, svéd kutatások szerint a munkaidő alatti edzés is lényegesen megnöveli a hatékonyságot.

Így hat a mozgás a munkahelyi teljesítményre

90%-kal javítja a munkavállaló egészségét

66%-kal fejleszti a stresszkezelést

47%-kal fokozza a teljesítményt

32%-kal csökkenti a betegség miatti távollétet

53%-kal erősíti a csapatszellemet

Növelje teljesítményét, miközben formálja alakját

Nekikezdeni a sportolásnak úgy, hogy előtte nem mozgott rendszeresen, nehéz, nemcsak azért mert könnyű elveszteni a kezdeti motivációt, de nem egyszerű megtalálni az ideális mozgásformát sem. Ebben nagy segítséget nyújthat egy személyi edző, aki előzetes állapotfelmérés után személyre szabott mozgásprogramot javasol. Ennek nagy előnye, hogy ezáltal több legyet lehet ütni egy csapásra: ugyanis van, aki hajt és motivál, valamint így közelebb kerülhetünk az álomalakhoz miközben eredményesebb és hatékonyabb munkavállalóvá válunk, ráadásul egészségi állapotunkért is sokat teszünk.

Ez lesz a jövő fájdalomcsillapítója


Forrás: Életmód Orvosi Központ http://eletmodorvosikozpont.hu/
2016. 11. 16.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés