2025. Január 26. vasárnap
Egyre népszerűbbek a különféle meditációs technikák, közöttük is különösen a minfdulness meditáció, aminek Emma Watson és Angelina Jolie is óriási rajongója. Kevesen tudják azonban, hogy a meditációnak mellékhatásai is lehetnek.

A többség azért él ezekkel a technikákkal, hogy kitisztítsa elméjét, ellazuljon, megnyugodtan, ezáltal pedig kiegyensúlyozottabbá, türelmesebbé és kreatívabbá váljon. Azt azonban valószínűleg ők sem tudják, hogy a meditáció potenciális veszélyeket is rejt magában: ilyen például a szorongás, a fény- és hangérzékenység, illetve az álmatlanság.

A hajnak is van ereje - így tér vissza >>>

Erre jöttek rá legalábbis a Brown Egyetemen dolgozó amerikai tudósok, akik közel 100, ún. „meditáció-undorral” küzdő embert vizsgáltak. Mint kiderült, akadtak köztük olyanok, akik élvezték az ellazultságot és a munkát a lélekkel és légzéssel, de voltak olyanok is, akik számára nehézséget jelentett a visszatérés a normális életbe.

Erre figyelmeztetnek a táskás szemek >>>

 Willoughby Britton, az egyik kutató szerint a meditáció által okozott problémák leginkább az érzékelés deprivációjából fakad, aminek következtében később nehéz a visszatérés a zajos, mozgalmas, színes világba. Érthető, hogy aki több napon át csendben, csukott szemmel ül egy sötét helyen, érzékeny lehet később a fényre, a zajra és a hétköznapi élet mozgalmasságára. Emellett a meditáció során olyan agyi aktivitás is kialakulhat, amely miatt nehézkessé válik az alvás és az evés.


Forrás: Medipress
2017. 06. 01.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés