A technológia a nappalinkba is beférkőzött, egyre több holmi van, ami szinte emberként a társunk a mindennapokban. Ezek az emberszerűvé varázsolt termékek valóban segíthetnek, ha magányosak vagyunk, viszont ezért mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk.
Egy reklámban az autót Bradnek nevezik és családtagként kezelik, az Amazon Alexa fantázianevű eszközével bármikor elcseveghetünk, az iPhone intelligens asszisztense, Siri, minden kérdésünkre örömmel válaszol. De vajon tényleg enyhíthetik-e a magányérzetet ezek a termékek? A kutatók szerint a hasonló technikai újítások hosszútávú következményei egyelőre tisztázatlanok.
A depresszió rejtett veszélyei > > >
A szakemberek négy különböző kutatást hasonlítottak össze, amely azt vizsgálta, hogyan hat az emberre a magány, a kirekesztés. Voltak, akiknek egy negatív élményt kellett felidézniük, amikor kihagyták őket, mások egy olyan online játékot játszottak, amelynek során őket kihagyták a labdajátékból.
Szappanos hajmosás: a haj életre kel > > >
A Kansasi Egyetem munkatársai azt tapasztalták, hogy az emberszerű gépi interakció következtében a magányosok ritkábban keresnek hús-vér emberi társaságot, de kompenzálhatnak a Facebookon is. „Amikor az ember úgy érzi, hogy nincs társasága, gyakran azzal kompenzál, hogy mindenkit barátnak jelöl a Facebookon, illetve keresi azokat a helyzeteket, amikor beszélgetést kezdeményezhet idegenekkel. Úgy tűnik, hogy amikor emberszerű termékekkel is képes azonban kommunikálni, ezek a kompenzációs tevékenységek megszűnnek” – mondja a kutatást vezető Jenny Olson professzor.
Forrás: Medipress
2017. 04. 07.
Ossza meg: |
| Kövessen minket: |
|