Amint arról a kutatást vezető Nadia Bianchi-Berthouze, a University College London szakembere beszámolt, idővel az is lehetővé válik majd, hogy a számítógépünkön levő kamera segítségével vegyük észre azokat a légzési rendellenességeket, melyek valamilyen fájdalommal vagy a stresszel vannak összefüggésben, és azonnal ötleteket is kapunk arra nézve, hogyan relaxáljunk és szabályozzuk a légzésünket.
Ez történik, ha nem iszunk eleget> > >
A hőkamerák egyébként azért jobbak a hagyományos kameráknál, mert éjszaka is használhatóak, illetve nappal sem szükséges, hogy bármilyen érzékelőt viseljen magán az ember, és például egy idősek otthonában is kiválóan használható. A kutatók olyan algoritmust fejlesztettek ki, amely bármilyen hőkamera esetében alkalmazható, és pontosan képes az orrcimpa hőjét mérni mozgás közben is, ráadásul a korábbi módszerekkel szemben három dimenzióban képes érzékelni a környezetet.
Szappannal hajat mosni a dús hajért>>>
A tesztek során a kamerát az alanyok sapkájára illesztették, nagyjából 20-30 cm-re az arcuktól, és egy vezeték segítségével összekapcsolták az alanyoknál levő mobil telefonokkal. Az eredmények azt mutatták, hogy ezzel a módszerrel a korábbi, mellkasra illesztett légzésérzékelő övnél jóval pontosabb mérési eredményeket lehet elérni, így például hivatásos sportolóknál is nagyszerűen alkalmazható a teljesítményük optimalizálása céljából.