2025. Január 12. vasárnap
Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat és egy kis egészségügyi csomagot is tettünk mellé, amellyel a koronavírus és az influenza ellen is védekezhetünk. Íme!

1./ Legyen otthon egy kis egészségügyi csomag, ami a megelőzést, az esetleges betegség továbbadásának meggátolását szolgálja:

•szájmaszk,

•alkoholos kézfertőtlenítő gél

•szappan

Ezeket tartsuk magunknál, legyenek kéznél! Sok helyen olvashatjuk, hogy egy sima egészségügyi maszk semmit nem ér, ez azonban nem így van, egy egyszerű maszk is képes a dóziscsökkentésre. Világszerte használják, nem véletlenül. A maszk abban is segít, hogy ne nyúljunk önkéntelenül az orrunkhoz és a szánkhoz, a vírusok ugyanis a kézről kerülnek leggyakrabban a szervezetbe.

A WHO felhívja a figyelmet a maszkok helyes használatára, azaz az egyszer használatos maszkok többszöri használatának kerülésére, illetve annak figyelembe vételére, hogy a vírus érintéssel terjed, azaz ha fertőzött tárggyal való érintkezés után a maszkhoz nyúlunk, az is vírushordozóvá válik.

Kapható:

Egészségügyi szájmaszk+fertőtlenítő hatású teafás sószappan >>

2./ Mossuk kezeinket! Mégpedig minél gyakrabban. Feltétlenül mossunk kezet, ha tömegközlekedési eszközön utaztunk! Arra is gondoljunk, hogy akár a pénz útján is terjedhetnek a vírusok, de bármi hordozhatja, pl. kapaszkodók, kilincsek stb. Kézmosásra a legjobb a szappan, mégpedig a házi vagy kézműves változat, lúgos kémhatása ugyanis tökéletesen tisztítja a kezet, elpusztítja a vírusokat, baktériumokat, kórokozókat.

Itt egy tökéletes szappan a vírusos időszakra, ráadásul teafás, ami épp a fertőtlenítő, vírus- és baktériumölő hatásáról híres >>

Az alkoholos kézfertőtlenítőt pedig bármilyen élethelyzetben előkaphatjuk, legalább fél percig dörzsöljük a kezeinket vele, ha nincs módunk folyóvíz alatt kezet mosni, ez is jó szolgálatot tesz.

Fiatal lány és szájmaszk

3./ Ne nyúljunk az arcunkhoz, szánkhoz, szemünkhöz! A vírusok leginkább ezen az úton kerülnek be a szervezetbe. Próbáljuk tetten érni ezt a rossz szokást, amíg nem vagyunk az otthonunk biztonságában vagy nem mostunk kezet.

4./ Köhögésnél, tüsszentésnél takarja el a száját, a felhasznált zsebkendőt azonnal dobja a szemétbe és mosson kezet.

5./ Kerülje az érintkezést lázas, köhögő személyekkel!

6./ Járványveszély idején lehetőleg kerüljük azokat a helyeket, ahol kis térben sok ember jön össze. Ilyenek például a tömegközlekedési eszközök, a zsúfolt szórakozóhelyek. Ha mégis elkerülhetetlenek a közösségi helyek, pánikra akkor sincs ok, ne nyúljunk az arcunkhoz (a maszkhoz sem!), viseljünk egyszer használatos gumikesztyűt (a pamut vagy bőrkesztyű semmitől sem véd, sőt használat után a zsebünkbe tesszük a kórokozókkal együtt). Használat után dobjuk ki a gumikesztyűt, és alaposan mossunk kezet.


2020. 03. 10.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés