2025. Január 28. kedd
A TODAY/AOL február 24-én közzétett Ideal to Real Body Image (Az ideálistól a valós testképig) közvélemény-kutatásának eredményei szerint a nők átlagosan napi 55 percet foglalkoznak a külsejükkel. Ha ezt felszorozzuk, kiderül, hogy évente mintegy két hetet fordítanak megjelenésükre.

Természetesen nincs semmi rossz abban, ha valaki odafigyel a külsejére. Az önmagunkra való odafigyelés egyik szerves része az, hogy figyelmet fordítunk a külsőnkre. Akkor van csak gond, ha túl sok időt és energiát fordítunk a megjelenésünkre, és meglehetősen nehéz megtalálni a helyes egyensúlyt. Ha valaki kényszeresen el van foglalva a saját küllemével, az egészségtelen, és akár olyan mentális rendellenességekhez is vezethet, mint például szorongás, depresszió vagy táplálkozási zavarok.

A felmérésből kiderült, hogy a felnőtt nők 60 százaléka táplál negatív gondolatokat önmaga iránt hetente. Ez az arány a férfiak esetében csak 36 százalék. Ami pedig még aggasztóbb, a kamasz lányok 78 százalékát sújtja az ilyen típusú negatív önkritika. A TODAY/AOL múlt hónapban készített közvélemény-kutatásában több mint kétezer felnőtt, és kétszáz 16 éven felüli kamasz vett részt. A felmérésből a következők derültek ki:

A felnőtt nők gyakrabban aggódnak a megjelenésük, mint a pénzügyek, az egészség, a család/kapcsolatok vagy a szakmai siker miatt.

A felnőtt nők 77, és a kamasz lányok 80 százaléka beszélgetett legalább egyszer a külsejéről az elmúlt egy hónapban.

Az anyák 73 százalékát aggasztja a megjelenése, míg ez az arány a gyermektelen nők esetében 65 százalék.

A felmérésben részt vett nők 78 százaléka tölt naponta majdnem egy órát a külsejével azért, hogy „jobban érezze magát a külsejét illetően”.

A 16-34 éves korosztály 62 százalékát aggasztja az, hogy mások megítélik a megjelenését. Ez arány az életkor előrehaladtával csökken.

A tinédzser lányok 80 százaléka hasonlítja össze magát csillogó sztárok képeivel. Közülük majdnem 50 százalék elégedetlen a külsejével. Nem meglepő tehát, hogy a kamasz lányok 56 százaléka szeretné, ha megszűnne a modellek és sztárok photoshopolása.


Forrás: Medipress
2014. 02. 28.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés