Az allergiaszezon a klímaválozás miatt is hosszabb lett hazánkban, ráadásul az egyik legagresszívebb allergén, a parlagfű pollentermelése az időjárási viszonyok miatt megduplázódott. Ha az allergián szeretnénk segíteni, a gyógyszerek mellett az alábbi tanácsok betartásával mellett könnyebben fogjuk átvészelni a pollenszezont.
● Ne menjen virágzó rétre kirándulni!
● Váltson gyakrabban ágyneműt, különösen párnahuzatot.
● Inkább este, lehetőleg sötétedés után szellőztessen - ekkor kisebb a pollenkoncentráció kint.
● Mosson gyakrabban hajat.
● Gépkocsiban felhúzott ablakkal utazzon.
● Ne vágjon füvet.
● A kritikus időben lehetőleg minél kevesebbet tartózkodjon a szabad levegőn!
● Tartson az otthonában légszűrőt!
Szuper légszűrők, amivel tiszta lesz a levegő otthon >>
A légköri szálló por durván károsítja az egészséget
Az egészségügyi kockázatot a szálló por (PM10) mennyisége és mérete jelenti. A szálló por a levegőben terjedő szilárd és/vagy folyékony részecskék elegye. Az egészségre gyakorolt hatásuk függ a méretüktől, ugyanis a nagyobb méretű szemcsék megakadnak az orrunkban, míg az egészen kicsik lejutnak a tüdő mélyére. Tartalmazhatnak kormot, szerves anyagokat, nehézfémeket, azbesztet. Nagy részük rákkeltő. A PM10 képződésében nagy szerepe van a gépjárműforgalomnak, de ne gondoljuk, hogy csak az utcán találkozhatunk vele, természetesen a lakóterünkben éppúgy megtalálható ez a veszélyes mikropor. A szálló por izgatja a légutak nyálkahártyáját, köhögést és nehézlégzést válthat ki, a tüdőben felszívódva gyulladásos folyamatot indíthat el. Növekszik az asztma és a krónikus légcsőhurut fellángolások miatti orvoshoz fordulás, illetve a szív- érrendszeri megbetegedések száma.
Ezek a szűrők a mikroport is szűrik >>
Milyen a jó légszűrő?
Ha légszűrőt választunk, határozzuk meg pontosan, mi a célunk vele. Sokféle szűrő létezik, amiket gyakran különböző szűrőkombinációkkal szerelnek fel. Az egyik legnépszerűbb a HEPA szűrő, ami nem csak hatékony, hanem széleskörűen alkalmazható, képes szűrni a polleneket, a cigarettafüstöt, a szagokat, az allergéneket, a port, a spórákat, a penészgombákat, az állati szőrt és akár a vírusokat, baktériumokat is. Fontos, hogy a helyiség méretének megfelelő legyen a szűrőberendezés.
Itt tud választani a légszűrők közül >>
Plusz egy jó tanács
A téli időszakban gyakori száraz köhécselés oka nem csak a megfázás vagy a levegőben keringő allergén lehet. A fűtési szezonban általában szárazabb a levegő, ami légúti irritációt okozhat, ilyenkor a légszűrő mellé párásító berendezés is ajánlott.
Szponzorált tartalom