2024. Október 07. hétfő
Azok az emberek, akik bekötött szemmel fogyasztották el vacsorájukat, 9 százalékkal kevesebbet ettek, ráadásul naivan azt hitték, hogy 88 százalékkal többet fogyasztottak, mint valójában. Mindez azt mutatja, hogy érdemes vakon nekiülni a vacsorának…

Valószínűleg az ízélmény intenzívebbé válik, ha nem sokat látunk magunk körül, az azonban új információ, hogy a jelek szerint fogyunk is a vakvacsora hatására. Ha először próbálkozunk a módszerrel, valószínűleg azt tapasztaljuk, hogy már csak azért is kevesebbet eszünk sötétben, mert nem találjuk meg az ételt, de a szakemberek szerint ennél komplexebb dologról van szó.

Teljes körű megoldás  mitteszer, pattanás ellen> > > 

Az egyik fő ok az, hogy az ételt gyakran csak a szemünk kívánja, a modern ember többet eszik általában, mint amire szüksége volna. Ha nem látjuk az ételt, ez a zavaró tényező sincs meg. Emellett nem tudjuk pontosan felmérni, hogy mennyit is ettünk valójában, hiszen ne látjuk a tányérunkat, ezért ösztönösen azt feltételezzük, hogy többet ettünk, mint valójában. Méghozzá 88 százalékkal, ami semmiképp sem nevezhető jelentéktelen különbségnek.

A tudósok szerint a legjobb az, ha játékként fogjuk fel a vak vacsorákat, és hetente kétszer-háromszor beiktatunk egy estét, amikor sötétben falatozunk – az egészségünk, és az intenzívebb ízélmény érdekében.


Forrás: Medipress
2016. 03. 07.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés