2025. Január 11. szombat
Egy nemrégiben végzett kutatást szerint azok a fiatalok, akik sok időt töltenek a közösségi oldalakon, általában elszigeteltebbek a többieknél. Ironikus módon tehát minél többet használja valaki ezeket az oldalakat, melyek elvileg a kapcsolattartást megkönnyítésére születtek, annál magányosabbá válik.

Amint arról az American Journal of Preventive Medicine című lapban közzétett kutatást vezető dr. Brian Primack, a Pittsburgh Egyetem Média, Technológia és Egészség Kutató Központjának munkatársa beszámolt, a vizsgálat során közel 1800 19 és 32 év közötti fiatalt kísértek figyelemmel, akik egy húszperces online kérdőívet töltöttek ki. Arra kellett válaszolniuk, mennyi időt töltenek a Facebook, a Twitter, a Google Plus, a YouTube, a LinkedIn, az Instagram, a Pinterest, a Tumblr, a Vine, a Snapchat, illetve a Reddit oldalak valamelyikén, illetve, hogy mennyire érzik magukat magányosnak és elszigeteltnek. Az eredmények azt mutatták, hogy aki sok időt töltött az előbb említett oldalakon, az inkább érezte magát magányosnak, mint azok, akik kevesebbszer látogatták ezeket a helyeket.

Agyfiatalító elmediéta, meglepő és tanulságos> > >  

Átlagosan egy ember napi 61 percet töltött az oldalak valamelyikén, aki pedig 121 percnél több időt szánt erre, az kétszer annyira érezte magát elszigeteltnek a társai között, mint az, akik csupán 30 percet. Primack szerint a jelenségre az lehet a magyarázat, hogy a közösségi oldalakon azok töltenek a legtöbb időt, akiknek nincsenek valós barátaik, illetve akik a való életben nehezen barátkoznak, nehezen teremtenek kapcsolatot. Ám a valóság azt mutatja, hogy akik az életben nehezen barátkoznak, azok a közösségi oldalakon sem igazán tudnak kiépíteni kapcsolatokat.


Forrás: Medipress
2017. 03. 17.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés