2024. Március 28. csütörtök
A hipnózis nagyon is valóságos hatással van az agyra, amit brit kutatók képalkotó eljárással bizonyítottak.

A Hull Egyetem kutatói által készített agyi felvételek szerint a hipnózisban lévők agyában csökkent az aktivitás azokon a területeken, amelyek gondolataink elkalandozásával és az ábrándozással hozhatók összefüggésbe.

hipnózis, agy

A William McGeown vezette kutatócsoport elsőként felmérte, hogy kísérletük résztvevőire hogyan hat a hipnózis. Ezután tovább folytatták vizsgálataikat azok körében, akik nagyon, vagy egyáltalán nem voltak fogékonyak a hipnózisra. A résztvevőket a hipnózis alatt különböző feladatok végrehajtására kérték, például nem létező zenét hallgattattak velük. A feladatok közbeni pihenőidőben a tudtuk nélkül figyelemmel kísérték agyi aktivitásukat.

A felvételek szerint a hipnózisra nagyobb mértékben fogékonyak agyában csökkent az aktivitás azon a területen, amelyek azért az „alaphelyzetért” felelősek, amikor gondolataink szabadon vándorolnak. Aki nem volt képes transzba esni, azoknál ez a terület változatlanul tovább működött.

McGeow szerint ez azt bizonyítja, hogy a hipnózis képes változást előidézni az agyi aktivitásban. Az eredmények támogatják azt az elképzelést, amely szerint hipnózisban az agy az aktivitás kikapcsolásával képes más feladatokra koncentrálni.


Forrás: Medipress/Vital
2009. 11. 18.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés