A felfedezésnek persze sötét oldala is van: a két potenciális megoldás egyike se használ mindenkinek, ezért érintettként érdemes kísérletezni. Azok, akiknél azonban működik a két módszer valamelyike, már 12 hét után kevesebb fájdalomról számolhattak be, ami igen komoly előrelépést jelent. Olyanok is voltak az alanyok között, akik ennyi idő elteltével a fájdalomcsillapítókat is képesek voltak letenni.
„A konklúzió egyszerű: nem létezik csodaszer, sajnos nem mindenki gyógyul meg sem a fizikoterápiától, sem a jóga hatására. Mindenképpen érdemes viszont tesztelni a gyógyszermentes megoldásokat a siker érdekében” – fogalmaz a kutatást vezető Dr. Robert Saper.
A kutatás eredményeit bemutató Healthday oldal idézi Elissa Stein, 53 éves New York-i újságírót is, aki 16 éves korában szenvedett súlyos autóbalesetet, és azóta krónikus hátfájással küzdött. Tizennégy éve kezdett jógázni, ami segített mérsékelni, sőt szinte teljesen megszüntetni súlyos fájdalmait. Ő is hangsúlyozta, hogy a gyógyszeres kezelés a tapasztalatok szerint az esetek nagy részében hatástalan, és számos mellékhatásuk lehet, ami sokszor csak ront a páciens életminőségén. A kutatás eredményeit az Annals of Internal Medicine c. folyóiratban lehet elolvasni.