Amerikai kutatók a legnépszerűbb típusokat tesztelték úgy, hogy a kutatás résztvevői hét monitort viseltek különféle tevékenységek végzése közben. Az eredmények azt mutatták, hogy az aktivitásmérők akár 40 százalékkal is tévedhetnek a viselő kalóriaégetésének kijelzésében. A tavalyi évben több mint 70 millió „okos” karkötőt, illetve mellkasra, bokára vagy derékra köthető monitort adtak el világszerte. A kutatást vezető Yang Bai, az Iowai Állami Egyetem munkatársa szerint ezért olyan fontos, hogy meghatározzuk, mennyire pontosan mérik ezek az eszközök a viselő által elégetett kalória mennyiségét.
A kísérlethez több mint 50 tizennyolc és hatvanöt év közötti egészséges személyt kértek fel, akik három különböző intenzitású tevékenység közül választottak. A tevékenységek végzése közben az alanyok hét fitnesz monitort viseltek: Fitbit Flex-et, Polar Loop-ot, Misfit Shine-t, Nike+Fuelband SE-t, Jawbone UP-ot a csuklón, Actigraph GT3X+-t a derékon, és BodyMedia Core-t a bal karon. Ezzel párhuzamosan az Oxycon Mobile nevű hordozható rendszerrel is megfigyelték a résztvevőket, amely a kilélegzett levegőben lévő oxigénszint alapján határozza meg az elégetett kalória mennyiségét.
Az eredmények azt mutatták, hogy a BodyMedia Core volt a legpontosabb eszköz, amelyet a Fitbit Flex követett. Ez megfelel az egyik korábbi kutatásban kapott rangsornak, amely szintén ezt a két márkát jelölte meg a legpontosabbként. A Misfit Shine azonban 30 százalékos, a Polar Loop pedig 40 százalékos hibaaránnyal működött. A kutatók tudják, hogy az emberek hajlamosak túlértékelni aktivitási szintjüket, ezért nagyon fontos, hogy a monitorok pontos méréssel kiküszöböljék ezt az emberi hibát.