Amint arról dr. Vicki Ellingrod szakértő beszámolt, mind állatokon, mind embereken végzett vizsgálatok alátámasztják a tényt, hogy a bél mikrobiótája és a kedélyállapot között komoly kapcsolat van, amiből egyenesen következik, hogy bizonyos pszichiátriai gyógyszereket érdemes lenne kifejezetten úgy összeállítani, hogy azok közvetlenül a bél mikrobiótájára hassanak.
A legegészségesebb csokoládé Peruból, istenien finom!> > >
Az egyik kísérlet során patkányokat hét héten át krónikus stressznek tettek ki, miközben az emésztőrendszerük mikroorganizmusát vették górcső alá. A vizsgálatok kimutatták, hogy a stressz hatására egyrészt lecsökkent a mikroorganizmusok száma, másrészt viselkedésbeli változások is jelentkeztek, melyek arra utaltak, hogy az állatok komfortérzete jelentősen romlott. Sőt, miután ezeket a mikroorganizmusokat más patkányokba is áttelepítették, melyek nem voltak kitéve stressznek, öt nap után már azok is elkezdték ugyanazokat a viselkedésbeli tüneteket produkálni.
Embereknél is hasonló megfigyelésre jutottak a szakemberek, a depressziótól és bipoláris zavartól szenvedő betegeknél ugyanis hasonló módon csökkent a mikroorganizmusok mennyisége, és ezzel egyidejűleg egyre nagyobb mértékben jelentkezett szorongás és az alvászavar.
Ezt a terápiát minden daganatos betegnek ismernie kell!> > >
A szakemberek az antidepresszánsok hatásait is górcső alá vették, és megállapították, hogy azok a bélbaktériumokban is változásokat idéznek elő, végezetül pedig azt is megfigyelték, hogy az sem mindegy, kinek a szervezet miként képes az energiát hasznosítani. Kiderült ugyanis, hogy azoknál a női pácienseknél, akik atípusos antipszichotikumok (AAP) szedése mellett hízásnak indultak, nagyobb mértékű volt a bél mikroorganizmusainak csökkenése, mint azoknál, akik a gyógyszer mellett nem szedtek fel súlytöbbletet.