2024. December 22. vasárnap
Az emberek pillanatnyilag boldogabbnak érzik magukat, ha szeszt fogyasztanak, összességében véve azonban nem lesznek elégedettebbek hosszútávon, ha rendszeresen isznak – derül ki a Kenti Egyetem friss kutatásából.

Noha az alkohol boldogságérzetre gyakorolt hatása régóta áll az alkoholfogyasztás szabályozásával kapcsolatos viták középpontjában, eddig még a kormányok főként arra a tévhitre alapozták döntéseiket, hogy mindenki képes higgadt, felnőtt ember módjára racionális döntéseket hozni a szeszfogyasztás mértékével kapcsolatban – akkor is, ha épp részeg, esetleg masszív alkoholista.

A kutatás fő fókusza az volt, hogyan változik a boldogságérzet az italozás során. Ennek eszközeként egy iPhone-applikációt és hagyományos kérdőíves eljárást használtak. Kiderült, hogy hiába érzi magát mindenki jobban az italozás hevében, hosszútávon nincsenek ilyen pozitív hatások, senki sem érzi magát elégedettebbnek, mert iszik. A kutatásban főként 30-42 éves iPhone-használók vettek részt. A szakemberek egyértelműen bizonyították, hogy az alkohol hatására boldogabbnak érzi magát pillanatnyilag az ember, így aztán azok fognak nagyobb valószínűséggel többet inni , akik épp kevésbé elégedettek az életükkel. Nem túl meglepő módon azonban a rendszeres, nagy mértékű szeszfogyasztás nem hozza magával az elégedettséget, sőt: számos egyéb problémákat rejt magában ez a felállás.


Forrás: Medipress
2016. 05. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés